Podłoże i trociny

Filtruj według

Waga

Waga

  • 0kg - 0,5kg

Cena

Cena

  • 2,00 zł - 35,00 zł

Producenci

Producenci

Rozmiar opakowania

Rozmiar opakowania

Faza życia

Faza życia

Dostępność

Dostępność

Podłoże i trociny

Aktywne filtry

SAVIC - Żwirek dla chomika 500G

Żwirek do toalety dla chomików i innych małych gryzoni. Zapobiega brzydkim zapachom i dobrze chłonie mocz oraz...

9,89 zł Cena

SUPER BENEK - Pinio 5l

Super Pinio to ekologiczny żwirek dla kotów i innych zwierząt domowych:

10,60 zł Cena

SUPER BENEK- Pinio 10l

Super Pinio to ekologiczny żwirek dla kotów i innych zwierząt domowych:

18,00 zł Cena

Decydując się na przyjęcie pod swój dach jakiegokolwiek zwierzęcia, powinieneś przemyśleć zakup wszystkich elementów, które pozwolą mu na komfortowe życie. Chomik to zwierzątko, które potrzebuje – oprócz dobrego jedzenia, wody, ładnej i bezpiecznej klatki – również odpowiedniego podłoża. 

Trociny dla chomika to rzecz, na którą należy zwrócić szczególną uwagę. Do wyboru mamy wiele możliwości, jednak niektóre rozwiązania są znacznie lepsze niż inne. Sprawdź, jakie podłoże i trociny powinny znaleźć się w klatce Twojego chomika. 

Jakie podłoże wybrać dla chomika?

Wiele osób uważa, że najlepszym wyborem dla gryzoni takich jak chomik będzie słoma. Niestety wad takiego rozwiązania jest znacznie więcej niż zalet. Po pierwsze słoma może ranić nasze małe zwierzątko, ponieważ nie do końca jest to podłoże miękkie. Po drugie nie wchłania ona dobrze wilgoci, przez co chomik będzie narażony na różne mikroby rozwijające się w wilgotnym środowisku. 

Jeśli chcesz, aby w klatce Twojego chomika koniecznie pojawiła się słoma, możesz pokusić się o odmianę sprasowaną, która sprzedawana jest w formie granulek. Ich zaletą jest fakt, że świetnie radzą sobie z wilgocią. Jednakże są dość często zjadane przez chomiki, które później mają problem z układem trawiennym, dlatego nie jest to zbyt wskazane rozwiązanie.

Bardzo popularną ściółką są trociny dla chomika, które znajdziesz również w ofercie naszego sklepu. Zaletą tej ściółki jest fakt, że przede wszystkim nie należy ona do najdroższych, ponieważ dużą paczkę trocin, np. 15 litrów, kupisz już za kilka złotych. Dodatkowo możesz wybierać w ściółce o naturalnym zapachu trocin lub np. o orzeźwiającym zapachu jabłka. 

Czym wyróżnia się ściółka dobrej jakości dla chomików?

Trociny dla chomika to najlepsze rozwiązanie, jeśli chcemy, aby nasze zwierzątko miało miękko wyściełany domek. Na co jednak zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiednich trocin?

  1. Dobrej jakości trociny dla chomika pochodzą ze specjalnie wybranych drzew sosnowych i świerkowych;
  2. są niepylące, więc i idealne dla chomików z alergią;
  3. im lepsza jakość trocin, tym większą mają one zdolność wiązania wilgoci i nieprzyjemnych zapachów;
  4. podłoże powinno być zawsze miękkie i higieniczne.

Jeśli po zmianie ściółki Twój chomik będzie wciąż kichał i rzadko ją przekopywał, oznacza to, że nie jest to rodzaj podłoża, który mu odpowiada lub ma na nią alergię.

Oprócz trocin możesz zainwestować również w siano, które z pewnością będzie odpowiednim podłożem dla domku Twojego chomika. Ważne, aby pochodziło prosto z polskich łąk. Może być ono pokarmem, który uzupełni dietę chomika. Jednak aby tak się stało, należy wybierać sianko bezpieczne dla gryzoni. Stanie się świetnym uzupełnieniem codziennej diety i zaspokoi naturalną potrzebę gryzienia. Warto wybrać takie sianko, które nie będzie się pylić.

Teraz już wiesz, czym kierować się podczas wyboru odpowiedniego podłoża dla swojego chomika. Nie zwlekaj i wybierz to, które w pełni sprosta jego oczekiwaniom!

Pokaż więcej