Klatki i kojce

Filtruj według

Cena

Cena

  • 59,00 zł - 296,00 zł

Producenci

Producenci

Rozmiar opakowania

Rozmiar opakowania

Faza życia

Faza życia

Klatki i kojce

Aktywne filtry

Szukasz komfortowej klatki dla swoich szynszyli? Wspaniale trafiłeś! W naszym sklepie znajdziesz wszystkie niezbędne akcesoria dla gryzoni. Aby zapewnić swojemu pupilowi bezpieczeństwo i wygodę, koniecznie wybierz klatkę dopasowaną do gatunku zwierzęcia oraz jego indywidualnych potrzeb i wymagań. Sprawdź pełną ofertę naszego sklepu zoologicznego Hubun i zafunduj swojemu futrzakowi przytulne gniazdko! 

Jaką klatkę wybrać? 

Szynszyle są po prostu urocze – nic więc dziwnego, że małe gryzonie z Ameryki Południowej stają się coraz bardziej popularnymi zwierzątkami domowymi. Szynszyle są zwierzętami stadnymi. To niezwykle towarzyskie zwierzęta, dlatego potrzebują wiernego kompana do zabaw. Klatka dla szynszyli powinna mieć odpowiednie wymiary. 

Rozmiar klatki zależy w głównej mierze od ilości mających się do niej wprowadzić gryzoni. Przy dwóch osobnikach minimalna wysokość wynosi 100 cm, szerokość 40 cm, a długość 70 cm. 

Szynszyle są prawdziwymi mistrzami wspinaczki i uwielbiają skoki i gimnastykę, dlatego warto zdecydować się na klatkę z dodatkowymi piętrami. Idealna klatka dla szynszyli powinna posiadać minimum jedną półkę dla każdego gryzonia. Każda szynszyla może mieć ochotę na odpoczynek i kilka chwil w samotności na swoim piętrze. 

Gdzie postawić klatkę dla szynszyli? 

Urocze gryzonie potrzebują dużo ruchu, dlatego warto je wypuszczać na specjalnie przygotowany wybieg poza klatką. Jednak to właśnie w klatce spędzają najwięcej czasu. Klatka dla szynszyli powinna więc być azylem dającym poczucie bezpieczeństwa i zapewniającym wygodę i dobre samopoczucie. 

Klatka dla szynszyli powinna stać bezpośrednio na podłodze. Dzięki temu gryzonie będą mogły swobodnie wchodzić na wybieg i wracać do swojego domku. 

Szynszyle lepiej znoszą niższe temperatury, dlatego klatka nie powinna stać w miejscu narażonym na bezpośrednie oddziaływanie promieni słonecznych oraz przy źródłach ciepła, np. kaloryferze. Pamiętaj także o unikaniu przeciągów. 

Sprawdź naszą wyjątkową ofertę i zamów klatkę i niezbędna akcesoria dla swoich szynszyli! Z Hubun stworzysz wymarzony dom dla gryzoni. Zapraszamy! 

Pokaż więcej