Klatki

Filtruj według

Cena

Cena

  • 13,00 zł - 207,00 zł

Producenci

Producenci

Rozmiar opakowania

Rozmiar opakowania

Faza życia

Faza życia

Dostępność

Dostępność

Klatki

Aktywne filtry

Szukasz idealnej klatki dla myszy? W sklepie zoologicznym Hubun znajdziesz szeroki wybór domów dla gryzoni. Za pomocą zaledwie kilku kliknięć zamówisz przestronną klatkę i wszystkie niezbędne akcesoria dla swoich uroczych myszy. Spraw, by czuły się dobrze w swoim domu i miały wystarczająco dużo miejsca, ponieważ odpowiednia dawka ruchu jest warunkiem zdrowego życia tych malutkich gryzoni! 

Jaką klatkę wybrać? 

Najlepszym rozwiązaniem jest standardowa klatka dla myszy, składająca się z plastikowej misy i metalowej pokrywy z prętami. Akwarium jest wprawdzie łatwiejsze w czyszczeniu, ale ciężko w nim zapewnić odpowiednią wentylację. 

Klatka musi zapewniać myszom odpowiednią ilość miejsca. Aktywność fizyczna jest niezwykle istotna dla prawidłowego rozwoju tych uroczych gryzoni. Minimalne wymiary domu dla jednego osobnika powinny wynosić 40 × 25 × 35 cm. Myszy są zwierzętami stadnymi, więc jeśli zdecydujesz się na hodowanie kilku gryzoni, klatka musi być odpowiednio większa. 

Zwróć uwagę na odległość między prętami. Odstęp nie powinien być większy niż 5 mm. Jest to optymalna przerwa, przez którą nie przecisną się nawet młode osobniki. W ofercie naszego sklepu znajdziesz doskonale zaprojektowane klatki dla myszy, które zapewnią im komfort, bezpieczeństwo i maksymalną swobodę! 

Gdzie postawić klatkę?

Popularne gryzonie są bardzo przyjaznymi zwierzętami. Najlepiej czują się w grupie i prowadzą głównie nocny tryb życia. Małe urocze futrzaki są jednak wrażliwe, dlatego lokalizacja klatki powinna być porządnie przemyślana. 

Optymalne miejsce dla mysiego domu nie powinno być zbytnio nasłonecznione. Klatka dla myszy nie może także stać w pobliżu okna i źródeł ciepła, takich jak np. kaloryfer. Lokalizacja powinna gwarantować ciszę i zapewnić jej odrobinę spokoju. 

Wyprawka dla myszy 

W Hubun możesz kupić nie tylko klatkę i niezbędne elementy wyposażenia, ale także specjalną ściółkę. Dno klatki powinno pokryć podłoże z maksymalną zdolnością pochłaniania zapachów. Myszy mają wrażliwe drogi oddechowe i oczy, dlatego warunkiem koniecznym jest wybór ściółki bezpyłowej! 

Odkryj nasz bogaty asortyment i kup przestronną klatkę wraz z potrzebnymi akcesoriami! 

Pokaż więcej