Klatki

Filtruj według

Cena

Cena

  • 53,00 zł - 296,00 zł

Producenci

Producenci

Rozmiar opakowania

Rozmiar opakowania

Faza życia

Faza życia

Dostępność

Dostępność

Klatki

Aktywne filtry

Koszatniczki to towarzyskie i żywiołowe gryzonie, które dobrze czują się w dużych, wielopoziomowych klatkach. Uwielbiają, gdy wokół nich dużo się dzieje. Dlatego klatka, w której przebywają, nie powinna być umieszczona na uboczu. 

Aby Twoje koszatniczki żyły długo i szczęśliwie, powinieneś zapewnić im odpowiednią dla gatunku, przestronną i piękną klatkę, w której zwierze będzie się czuło komfortowo i swobodnie. W sklepie zoologicznym Hubun znajdziesz wysokiej jakości klatki dla koszatniczek dostosowane do usposobienia tych uroczych gryzoni. Zadbaj o dobre samopoczucie i zdrowie swoich koszatniczek z Hubun! 

Jaką klatkę dla koszatniczek wybrać? 

Przede wszystkim weź pod uwagę, że koszatniczki to zwierzęta, które nie usiedzą długo w jednym miejscu. Pamiętaj, że koszatniczka należy do gryzoni mających tendencję do gryzienia wszystkiego, co wpadnie w ich łapki. 

Przy zakupie klatki koniecznie zwróć uwagę na jakość jej wykonania. Najlepiej będzie, jeśli klatka dla koszatniczki została wykonana z metalowych prętów, których Twój zwierzak nie przegryzie. 

Mimo wszystko kuweta klatki nadal może być narażona na zniszczenie. Zakup klatki z metalowym dnem może być bardzo trudny, dlatego zadbaj o tę część wyposażenia jeszcze przed wpuszczeniem swoich gryzoni do środka. 

Koszatniczki są bardzo aktywne i lubią biegać, dlatego potrzebują dużo miejsca. Klatka dla koszatniczki powinna więc zapewniać wystarczającą powierzchnię do swobodnego chodzenia i spędzania aktywnie czasu. Dobrym rozwiązaniem jest klatka z kilkoma poziomami. Poszczególne piętra muszą być jednak łatwo dostępne. 

Niezwykle istotny jest materiał, z którego została wykonana klatka dla koszatniczki. Te urocze małe zwierzęta uwielbiają gryźć wszystko, co stanie na ich drodze. Dlatego klatki dedykowane dla tego gatunku nie powinny zawierać żadnych szkodliwych substancji. 

Najlepszym wariantem są metalowe klatki dla koszatniczek. Wytrzymały metal będzie odporny na gryzienie, dzięki czemu koszatniczka nie zrobi sobie krzywdy i nie będzie miała możliwości ucieczki. W naszym sklepie prezentujemy doskonałe klatki wykonane z bezpiecznych materiałów. Optymalny rozstaw prętów skutecznie uniemożliwia przeciśnięcie się przez nie koszatniczki. 

Klatka dla koszatniczki musi mieć także odpowiednie wymiary. Minimalny rozmiar dla jednego osobnika wynosi 60 × 40 × 60 cm. Większa ilość koszatniczek będzie oczywiście potrzebowała proporcjonalnie większej przestrzeni. 

Gdzie postawić klatkę? 

W przeciwieństwie do innych gryzoni koszatniczki prowadzą dzienny tryb życia. Może się jednak zdarzyć, że będą aktywne późnym wieczorem, dlatego lepiej unikać lokalizowania klatki w sypialni lub pokoju dziecięcym. 

Urocze gryzonie nie lubią głośne muzyki, krzyków i innych męczących hałasów, dlatego ich domek powinien znajdować się w stosunkowo cichym i spokojnym miejscu. Pamiętaj także o unikaniu miejsc narażonych na przeciągi i duże nasłonecznienie. 

Odkryj naszą wyjątkową ofertę klatek dla koszatniczek już teraz i zamów przestronny domek, które zapewni gryzoniom poczucie bezpieczeństwa i maksymalną wygodę!

Jakie powinno być wyposażenie klatki dla koszatniczki?

Gdy wybierzesz już odpowiednią klatkę, kolejnym krokiem jest jej wyposażenie. Pomyśl o tym jeszcze przed zakupem zwierzaka!

Jakie elementy powinny zawierać klatki dla koszatniczek, aby przebywanie w nich sprawiało zwierzakom dużo radości?

Elementy, które spełniają funkcję kryjówki, punktu widokowego oraz miejsca do spania. Są to np. domki wykonane z drewna lub kamyków. W przypadku elementów zrobionych z kamienia musisz zwrócić uwagę na to, czy są one solidnie wykonane, a także odpowiednio ustawione. W przeciwnym razie może dojść do ich zawalenia i zranienia mieszkańca klatki!

Zabawki wykonane z kamieni.

Grube gałęzie, dzięki którym koszatniczka może spełniać swoją potrzebę wspinaczki, a także ostrzyć pazurki. 

„Wanienka” wypełniona piaskiem umożliwiająca regularne kąpiele w celu oczyszczaniu futerka. Jest to bardzo element wyposażenia klatek dla koszatniczek. To gryzonie, które powinny mieć możliwość czyszczenia futerka przez co najmniej 15 minut dziennie.

Miej też na uwadze, że przesada w kwestii wyposażenia również nie jest wskazana. Dlatego najlepiej będzie, jeśli zabawki dla koszatniczek nie są ustawione zbyt gęsto. W przeciwnym razie swobodne poruszanie się po klatce może okazać się wręcz niemożliwe. 

Jest to także istotne ze względu na kwestie bezpieczeństwa. Koszatniczki należą do żywiołowych gryzoni, dlatego przy dużej ilości elementów istnieje ryzyko, że podczas bardziej energicznego poruszania się gryzoń po prostu się zrani. 

 Pamiętaj także o odpowiedniej misce! Klatkę powinieneś wyposażyć w produkt wykonany np. z porcelany. Dzięki temu, że tego typu miska jest cięższa, istnieje mniejsze ryzyko, że będzie przesuwać się w czasie szalonych zabaw w klatce. 

Wybierz odpowiednią klatkę z Hubun!

Klatkę dla koszatniczki możesz zamówić online w naszym sklepie. W bogatej ofercie znajdziesz zarówno klatki, jak i elementy ich wyposażenia.

Z Hubun możesz skompletować klatkę, w której Twoja koszatniczka będzie nie tylko jeść i spać, ale również świetnie się bawić!

Pokaż więcej