Klatki

Filtruj według

Cena

Cena

  • 65,00 zł - 322,00 zł

Producenci

Producenci

Rozmiar opakowania

Rozmiar opakowania

Faza życia

Faza życia

Dostępność

Dostępność

Klatki

Aktywne filtry

Od pewnego czasu fretki coraz częściej są wybierane na domowe pupile – obok psów i kotów. Nic dziwnego – te zwierzęta są bardzo inteligentne, ale też wścibskie, o odrobinę łobuzerskim charakterze. 

Potrzebują również własnego kąta, w którym mogą odpocząć i gdzie będą czuć się bezpiecznie. Mając na uwadze te wymagania, jakiego rodzaju klatkę dla fretki powinieneś wybrać?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie klatki dla fretki?

Przede wszystkim należy pamiętać, że typowa klatka dla gryzoni jest za mała dla znacznie większego zwierzęcia, jakim jest fretka. Odpowiednia klatka powinna mieć duże gabaryty i powierzchnię użytkową. 

Fretki domowe to zwierzęta zmierzchowe, które w ciągu dnia potrafią przesypiać nawet do 18 godzin. Ich największa aktywność przypada na późny wieczór i wczesny ranek. 

Towarzyskie usposobienie i inteligencja pozwoliły fretkom zdobyć liczne grono miłośników. I chociaż dobrze się wzajemnie dogadują, to są też terytorialne i potrzebują swojej indywidualnej przestrzeni. Przestronna klatka może spełnić takie zadanie.

Porządna klatka dla domowego pupila

Jeżeli jesteś miłośnikiem fretek, to w ofercie naszego sklepu znajdziesz doskonałe rozwiązania w atrakcyjnych cenach! Polecamy m.in. klatkę Frodo, której wyposażenie stanowią 3 półki i 3 drabinki plastikowe, a także 3 miseczki do wody czy karmy. Klatka jest piętrowa i gwarantuje zwierzakowi odpowiednią przestrzeń i komfortowe warunki.  

Plastikowe listwy zabezpieczające nie tylko sprawiają, że klatka ładnie wygląda, ale też gwarantują jej dodatkową stabilność oraz bezpieczeństwo użytkowania. Jeżeli istnieje potrzeba przetransportowania klatki, możesz ją łatwo złożyć. Ułatwia to również jej przechowywanie. 

Dodatkowym atutem jest otwierany dach, dzięki czemu dotrzesz do każdego jej zakątka, a także 2 pary otwieranych drzwiczek ulokowanych na różnych wysokościach. Każdą z półeczek również da się umieścić na innym poziomie.

Wymiary klatki Frodo są następujące:

długość: 78 cm,

szerokość: 48 cm,

wysokość: 80 cm,

odległość między prętami: 1,3 cm.

Takie wymiary gwarantują zwierzęciu komfort oraz możliwość spełniania swoich podstawowych potrzeb. To ważne dla dobrostanu tych zwierząt, bo lubią one spać i odpoczywać w zamkniętych przestrzeniach, gdzie czują się bezpieczne. 

W tego typu klatce z powodzeniem zaaklimatyzują się również inne gryzonie. Będzie ona dobrym rozwiązaniem na lokum dla chomika, koszatniczki, myszoskoczków czy szczurów. Wyposażenie klatek możemy też wzbogacić dodatkowymi zabawkami czy poidełkami oraz kuwetami. 

Z kolei w przypadku fretek warto w środku umieścić wygodne legowisko. Świetnym pomysłem są również hamaki i namioty dla fretek, w których te ciekawskie zwierzaki chętnie przebywają.  Zarówno klatka Frodo, jak i hamaki oraz namioty są dostępne w ofercie naszego sklepu.

Hodowanie fretek jest z pewnością wyzwaniem, ale też daje dużo satysfakcji. Fretki potrafią się przywiązać do swoich opiekunów, jak również do siebie nawzajem. Dobrze zaopatrzona i odpowiedniej wielkości klatka będzie stanowiła dla nich miejsce wypoczynku oraz pobytu na czas nieobecności człowieka. 

W Hubun znajdziesz zarówno dobrej jakości klatkę, jak i wyposażenie w atrakcyjnych cenach! Sprawdź naszą ofertę i zapewnij swojemu zwierzakowi to, co najlepsze!

Pokaż więcej