Karma dla szczeniaka

Karma dla szczeniaka

Aktywne filtry

FITMIN - For life puppy pies 15kg

Karma pełnoporcjowa jakości premium dla szczeniąt wszystkich ras oraz ciężarnych i karmiących suk.

124,80 zł Cena

FITMIN - Maxi Junior pies 15kg

Pełnoporcjowa karma jakości super premium z kontrolowaną zawartością energii dla prawidłowego rozwoju kośćca dla...

178,80 zł Cena

FITMIN - Maxi puppy pies 15kg

Pełnoporcjowa karma jakości super premium z wysoką zawartością mięsa i jaj dla szczeniąt dużych i olbrzymich ras w...

178,80 zł Cena

FITMIN - Medium puppy pies 15kg

Pełnoporcjowa karma jakości super premium z wysoką zawartością mięsa i jaj dla szczeniąt ras średnich w wieku 2 -...

178,80 zł Cena

FITMIN - Mini puppy pies 15kg

Pełnoporcjowa karma jakości super premium z wysoką zawartością mięsa i jaj dla szczeniąt małych ras w wieku 2 - 10...

184,80 zł Cena

Jaka najlepsza karma dla szczeniaka?

To, jaką karmę podamy naszemu pupilowi, determinuje o jego późniejszym rozwoju. Szczeniaki potrzebują więcej składników odżywczych niż w przypadku dorosłych psów, do tego często mają specjalne wymagania. Na rynku występuje wiele producentów karmy suchej i mokrej. Bywa, że ciężko odnaleźć się pośród wielu rodzajów pokarmów. Sprawdź, jaka będzie dobra karma dla psa szczeniaka.

Młody pies musi przyswajać wiele składników mineralnych; w szczególności białko, wapń i fosfor, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju. Pierwszym pokarmem Twojego psa najpewniej było mleko matki, które zawiera aż 8% białka i 9% tłuszczu. W 4 tygodniu życia szczeniaka mleko przestaje wystarczać, wtedy należy włączyć do diety wysokiej jakości karmę, która stopniowo przyspieszy rozwój przewodu pokarmowego. Okres dokarmiania optymalnie trwa około 2 tygodni. 

Po około 8 tygodniach życia pupila powinieneś przejść na stały pokarm dla szczeniaków. Dobrym wyborem będzie karma sucha, która zawiera dużo składników odżywczych. Karmy powinny zawierać kwasy omega-6 oraz omega-3, które wspierają prawidłowy rozwój wzroku, słuchu i mózgu psa. Co więcej, pierwsze posiłki powinny być podawane w formie mokrej papki, dlatego dobrze jest rozmoczyć pokarm. Sucha karma dla szczeniaka bogata w kwasy, białko wapń i fosfor znajduje się w tej kategorii sklepu Hubun. Znajdziesz tu odpowiedni pokarm, który sprawi, że Twój pupil urośnie zdrowy i pełen energii.

Pamiętaj również, że jeśli szczeniak przed Twoją adopcją otrzymywał już jakiś pokarm, to należy się go trzymać. Jeśli chcesz zmienić rodzaj karmy, to rób to stopniowo, mieszając ze sobą obie karmy. Unikniesz dzięki temu problemów z układem pokarmowym psa.

Ile powinien jeść szczeniak? Tabela karmienia

O dawkowaniu karm dla szczeniąt dowiesz się zwykle z etykiety, która znajduje się na odwrocie opakowania. Porcje uzależnione są od rasy psa, jego wagi oraz jego ruchliwości i dziennego zapotrzebowania kalorycznego. 

Dawkę karmy dla psa determinuje też kaloryczność i wartości odżywcze. W przypadku psów w młodym wieku można trochę zawyżyć porcję. Lepiej podawać trochę więcej, niż nasz rosnący pupil miałby być niedożywiony.

Ile razy dziennie powinien jeść szczeniak?

Gdy rozpoczynasz karmienie zwykłym pokarmem, przez około 2 pierwsze miesiące psu należy podawać od 4 do 6 porcji na dzień. Od 2 miesiąca do 3 ilość można zmniejszyć do 4 porcji. Miesiąc 4 do 6 to już jedynie 2-3 posiłki na dzień. Po 6 miesiącu to już jedynie 2 posiłki dziennie.

To jaka karma będzie odpowiednia zależy także od rasy psa, dlatego zawsze rodzaj karmy i podawaną ilość należy do niej dostosować. Pupile ras miniaturowych oraz małych ras osiągną dorosłość znacznie szybciej niż w przypadku ras dużych bo w zaledwie od 8 do 10 miesięcy. Rasy duże oraz olbrzymie potrzebują od 18 do 24 miesięcy, by dorosnąć.

Należy też unikać sytuacji, gdy pies ma ciągły dostęp do miski. Szczeniak po zjedzeniu powinien odpocząć, nim rozpocznie zabawę. Jeśli pupil się naje, a potem zacznie biegać i skakać, to może nabawić się skrętu żołądka.

Sprawdź bogatą ofertę naszych karm dla szczeniaka i zapewnij swojemu pupilowi prawidłowy rozwój! W naszej ofercie znajdziesz karmy dla szczeniąt takie jak: wiejska zagroda, happy dog, large breed, puppy large, taste of the wild oraz wiele innych. Sprzedajemy karmy dla szczeniąt w opakowaniach różnych rozmiarów - od 1kg do 12 kg, a nawet 15 kg, mamy mokrą oraz suchą karmę. W przypadku, gdy nie masz pewności co do wyboru karmy, skontaktuj się z nami, a nasi  eksperci pomogą Ci dobrać odpowiedni pokarm dla Twojego szczeniaka.

Pokaż więcej