Akcesoria

Akcesoria

Aktywne filtry

SAVIC - Żwirek dla chomika 500G

Żwirek do toalety dla chomików i innych małych gryzoni. Zapobiega brzydkim zapachom i dobrze chłonie mocz oraz...

9,89 zł Cena

SUPER BENEK - Pinio 5l

Super Pinio to ekologiczny żwirek dla kotów i innych zwierząt domowych:

10,60 zł Cena

Chomik w naturze występuje często na terenach pustynnych lub półpustynnych, gdzie ma naprawdę dużo miejsca do spożytkowania swojej energii. Klatki raczej nie zapewniają tak rozległych przestrzeni. Jednak akcesoria dla chomików w naszym sklepie pomogą Ci przygotować warunki zbliżone do naturalnych.

Jakie akcesoria dla chomików wybrać?

Klatka chomika powinna być odpowiednio duża. Minimalny rozmiar to co najmniej 60 × 40 cm dla chomika Roborowskiego i dżungarskiego. Chomiki syryjskie potrzebują 80 × 40 cm. Wnętrze klatki warto wyposażyć w odpowiednie zabawki, które pozwolą chomikowi na ważną dla niego aktywność ruchową. 

Do takich akcesoriów dla gryzoni należy między innymi kołowrotek. To jedna z głównych zabawek, która zapewnia chomikowi ruch, jednak nie powinna być jedyną. Dzięki kołowrotkowi chomik może przebyć dziennie kilka do nawet kilkunastu kilometrów. W naszym sklepie znajdziesz wiele kołowrotków, które pozwolą Twojemu chomikowi na prawidłowy rozwój.

Pośród podstawowych akcesoriów dla chomika powinno znaleźć się także podłoże. W asortymencie Hubun znajdziesz duży wybór ściółek, które spełnią naturalną potrzebę kopania norek przez gryzonia. Znajdziesz tu między innymi trociny, granulat czy siano. Aby urozmaicić nieco teren, warto wymieszać podłoże z sianem.

Dach nad głową Twojego chomika

Bardzo istotnym dodatkiem jest również domek, który da chomikowi poczucie bezpieczeństwa. Najlepiej wybrać domek bez zabudowanej podłogi, który pozwoli zwierzakowi wykopać dodatkową norkę. Pamiętaj też o odpowiedniej wentylacji domku oraz o tym, by zapewniał zwierzakowi cień w trakcie dnia.

Podstawowe akcesoria  dla chomika, które muszą znaleźć się w klatce gryzonia to także miski i poidełka. Warto wybierać miski z solidnych materiałów, których chomik nie wyszczerbi, gdyby przyszło mu do głowy, żeby zacząć je skubać. 

Poidełko staraj się zawiesić na tyle wysoko, by nie dotykało ściółki, ale jednocześnie było w zasięgu chomika. Pamiętaj również o świeżej wodzie i karmie wysokiej jakości, którą także znajdziesz w naszej ofercie.

Sprawdź nasze akcesoria dla chomików i spraw, by Twój gryzoń pokochał swój nowy dom!

Pokaż więcej