Domki

Domki

Aktywne filtry

Jaki domek dla chomika wybrać?

Chomik przebywający w klatce potrzebuje bezpiecznej przestrzeni, która zastępuje naturalnie występującą w jego środowisku norkę. Taką funkcję pełnią właśnie domki dla gryzoni. 

Sprawdź, jaki domek dla chomika należy wybrać do klatki Twojego zwierzaka.

Kategorie domków dla gryzoni

Domki dla chomików można podzielić głównie ze względu na materiał wykonania. Niektórzy właściciele tych zwierząt samodzielnie próbują wykonywać domki dla swoich pupili. Warto jednak zainwestować w profesjonalnie wykonany domek, który zapewnia zwierzakowi maksymalny komfort. 

Domek dla chomika z plastiku

Plastikowy domek dla chomika to popularny wybór. Jest wytrzymały, tani oraz łatwo się go czyści. Nie zapewnia on jednak dobrej izolacji termicznej, dlatego warto zastosować specjalną ściółkę bawełnianą dla chomików. 

Drewniane domki dla chomika

Domki drewniane zapewniają dobry przepływ powietrza oraz dobrze utrzymują temperatury. Mogą jednak być podgryzane przez chomika oraz puchnąć od wilgoci. Warto więc w tym przypadku co jakiś czas wymienić domek, gdy zacznie nosić widoczne ślady zużycia. 

Domki ceramiczne dla gryzoni

Ich zaletą jest duża wytrzymałość oraz zachowanie chłodu w trakcie gorących dni, co jest dla chomika komfortowe. Warto jednak wybierać domki bez podłogi, aby chomik mógł stworzyć w nich dodatkową norkę. Ceramiczne domki są również bardzo łatwe w czyszczeniu.

Gniazda dla chomików

Gniazda dla gryzoni tworzą dla nich całkiem naturalne środowisko, szczególnie po wypełnieniu ich sianem. Chomik może wygryźć sobie w nich wygodne otwory oraz poczuć się bezpiecznie niczym w prawdziwej norce. Nie wytrzymują one jednak na długo, w końcu również zaczynają nasiąkać oraz niszczyć się od działalności gryzoni. 

Stwórz swojemu chomikowi komfortowe warunki

Gdy wybierasz domek dla chomika, miej na uwadze rozmiar domku w stosunku do wielkości zwierzaka. Zaklinowanie się gryzonia wewnątrz otworu wejściowego może nie skończyć się dla niego najlepiej. Otwory powinny mieć przynajmniej 10 centymetrów średnicy. 

W sklepie Hubun znajdziesz szeroki asortyment domków, które pozwolą Twojemu chomikowi poczuć się bezpiecznie i przyjemnie. Sprawdź naszą ofertę i wybierz domek, który pokocha Twój domowy gryzoń!

Pokaż więcej