Transportery

Transportery

Aktywne filtry

Gdy słyszymy o transporterach dla zwierząt, często przychodzi nam na myśl ten dla kota lub psa. Jednak istnieje również transporter dla chomika, bo jak inaczej przewieźć tego małego gryzonia np. do weterynarza? 

Jak widać, dobrze zaopatrzyć się w ten środek transportowy. Jaki będzie najlepszy i na co zwrócić uwagę? Jest kilka wskazówek, które z pewnością pomogą Ci podjąć odpowiednią decyzję. Zakup transporter, który będzie wygodnym miejscem dla Twojego chomika podczas każdej podróży.

Transporter plastikowy dla gryzonia

Transporter dla chomika jest jednym z ważniejszych elementów wyposażenia Twojego pupila. Oprócz wizyt u weterynarza możesz go wynieść w nim np. do ogrodu, dzięki czemu chomik pooddycha świeżym powietrzem, ale i nie czmychnie w zarośla.

W jakim transporterze gryzoń będzie czuł się najlepiej? Przede wszystkim musi on być bezpieczny dla Twojego zwierzątka, czyli odpowiednio zabezpieczony przed ewentualną chęcią ucieczki chomika. Dodatkowo warto zadbać, aby posiadał on odpowiednią wentylację. Podczas wyboru transportera zwróć uwagę na jego wielkość. Wybierz taki model, w którym chomik będzie miał trochę przestrzeni, aby móc swobodnie pobiegać.

Jeżeli będziesz przewozić zwierzątko podczas zimowych dni, wówczas nie zapomnij wyściełać mu transportera czymś miękkim i wygodnym, np. siankiem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby transporter dla chomika był wyposażony również w zabawki. 

Transportery dla gryzoni – na co należy zwrócić uwagę?

Pamiętaj, aby transporter dla chomika, był dobrany do wielkości gryzonia. Powinien być zabezpieczony przed ewentualnymi pęknięciami, co może przydarzyć się przede wszystkim w plastikowych modelach. 

Odpowiednia wentylacja jest ważna, jednak nie należy przesadzać z ilością i wielkością otworów, ponieważ chomik z pewnością, przynajmniej na samym początku swojej przygody z transporterem, będzie chciał się z niego wydostać, a to z kolei może prowadzić do jego zaklinowania się. 

Nasz sklep zoologiczny oferuje ci różne rozmiary, kolory i typy transporterów dla chomików. Możesz więc dobrać idealny środek transportu dla swojego gryzonia. Odpowiedni wybór sprawi, że będzie Ci służył przez lata. Znajdziesz tu artykuły takie jak transporter dla chomika otwierany od góry lub od dołu oraz modele, w których zastosowane oba te rozwiązania. 

Transporter plastikowy jest wybierany najczęściej ze względu na to, że jest po prostu wygodny dla chomika podczas dłuższych wyjazdów. Posiadają plastikowy uchwyt pozwalający na wygodne przenoszenie gryzonia. Jedną z większych zalet tych modeli jest ich niska cena. 

Transporter dla chomika powinien być solidnie skonstruowany, szczególnie jeśli posiada on elementy, które chomik mógłby odgryźć. Nie może zawierać również żadnych toksycznych substancji, a także powinno się go łatwo czyścić.

Jeśli szukasz bezpiecznego i ładnie prezentującego się transportera dla chomika, koniecznie przejrzyj naszą ofertę. Z pewnością znajdziesz tu idealny środek transportu dla swojego pupila!

Pokaż więcej