Miseczki

Miseczki

Aktywne filtry

Każde zwierzę, nawet tak małe jak chomik, powinno posiadać domek z odpowiednimi akcesoriami, na które składają się m.in. miseczki dla chomika. Wybór w sklepach zoologicznych jest ogromny, dlatego warto zastanowić się, które z nich będą najlepsze dla gryzoni. Sprawdź więc, czym charakteryzuje się najlepsza miseczka dla Twojego pupila, która zapewni mu łatwy dostęp do pokarmu oraz wody i nie będzie stanowiła niebezpieczeństwa.

Jakie wybrać miseczki dla chomika?

Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś chomika, to wiedz, że gryzonie te bardzo często jadają w swoich miskach, dosłownie w nich siedząc. Dlatego ważne jest, aby wybrać taką miskę, w której się zmieszczą. Jedną z lepszych opcji będzie miska ceramiczna dla chomika, która nie dość, że może zapewnić mu dużo miejsca na posiłek, to jeszcze będzie stabilna. To zasługa wagi samej ceramiki. Warto również pomyśleć o modelu mocowanym do prętów, co już całkowicie wyeliminuje ryzyko przewrócenia się miseczki. 

Nasz sklep zoologiczny oferuje artykuły marki Trixie. Miski ceramiczne, które znajdziesz w asortymencie, wyróżniają się nie tylko wysoką jakością, ale również i oryginalnym designem, ponieważ znajdziesz tu modele z motywem chomika. Ich niewątpliwym atutem jest fakt, że:

  1. łatwo utrzymać je w czystości,
  2. możesz myć je w zmywarce;
  3. są ciężkie, a więc i stabilne;
  4. są przeznaczone zarówno do wody, jak i do suchego pokarmu;
  5. ich średnica 8 cm i 90 ml pojemności sprawiają, że jest to odpowiednia wielkość dla każdego chomika. 

Wiele osób wybiera miseczki dla chomika wykonane z plastiku, jednak prawda jest taka, że nie jest to ani wygodne, ani bezpieczne rozwiązanie – zarówno dla człowieka, jak i dla chomika. Po pierwsze: łatwo wylać z nich wodę i wysypać pokarm, więc w klatce gryzonia wciąż będzie panował nie lada bałagan, który będziesz musiał wciąż sprzątać. 

Miseczka ceramiczna dla chomika to najlepsze rozwiązanie! Nie zwlekaj więc i odpowiednio zadbaj o komfort i bezpieczeństwo swojego zwierzaka!

Pokaż więcej