Domki

Domki

Aktywne filtry

Każda żywa istota potrzebuje czasem pobyć sama. To dlatego w klatce dla gryzoni nie powinno zabraknąć miejsca, w którym zwierzę będzie mogło się zrelaksować, odpocząć po długim dniu czy po prostu się wyspać. Jeśli stoisz przed wyborem klatki dla swojego pupila lub kompletujesz elementy wyposażenia, koniecznie dodaj do listy zakupów domek dla szczura. 

Jak zapewnić odpowiednie miejsce do odpoczynku?

Wszystkie gryzonie łączy potrzeba posiadania spokojnego miejsca, czyli małego domku, który posłuży jako miejsce do spania lub kryjówka. Domek skutecznie zaspokaja potrzeby wszystkich małych gryzoni i jest pożądanym elementem wyposażenia klatki.

Domek dla szczura powinien być wykonany z naturalnych i nieprzetworzonych surowców, ponieważ materiały te są nieszkodliwe dla zdrowia i nie ma przeciwwskazań do ich gryzienia lub skubania. Pamiętaj jednak, że domek wykonany z drewna może pęcznieć pod wpływem wilgoci. Domki z plastiku stanowią wytrzymałą, tanią i łatwą do czyszczenia alternatywę, dlatego są dość popularnym wyborem.

Niezwykle istotny jest także odpowiedni rozmiar domku dla szczura. Zwróć uwagę na wielkość domku oraz dostępną przestrzeń w klatce. Wygodny azyl dla szczura powinien zapewnić wystarczająco dużo miejsca na zabawkę, bieganie oraz odpoczynek. Klatka musi pomieścić nie tylko domek dla szczura, ale także poidełko, miski na karmę i zabawki dla gryzoni. Wielkość domku musi więc być idealnie dopasowana do rozmiaru klatki.

Zapewnij komfort i bezpieczeństwo

Domek dla gryzoni jest podstawowym elementem wyposażenia klatki. Wybierając idealny domek, musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim potrzeby swojego przyjaciela. Poszukiwania przytulnego domku rozpocznij od określenia jego wielkości – zbyt mały będzie nie tylko niewygodny dla Twojego pupila, ale również niebezpieczny.

Sklep Hubun oferuje bogaty wybór domków dla szczurów. W opisie każdego produktu znajdziesz jego dokładne wymiary, dzięki czemu z powodzeniem zamówisz wygodny, bezpieczny i przytulny domek dla swojego szczura. Zapraszamy!

Pokaż więcej