Pasty do zębów

Pasty do zębów

Aktywne filtry

Właściwa pielęgnacja zębów psa jest równie ważna co u człowieka. Stan uzębienia wpływa na ogólne samopoczucie i dobrą formę czworonoga. Jeśli chcesz odpowiednio zadbać o komfort i zdrowie swojego pupila, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą past do zębów dla psów. 

Jaką pastę wybrać? 

Przede wszystkim pasta do czyszczenia zębów była stworzona z myślą o zwierzętach, a nie o ludziach. Wiele past na rynku jest przeznaczonych dla psów i kotów. Preparaty tego typu posiadają w swoim składzie enzymy, które odpowiadają za rozkład substancji organicznych zgromadzonych w jamie ustnej czworonoga. Dzięki temu zwierzę uniknie problemów takich jak próchnica, powstawanie kamienia nazębnego czy stany zapalne dziąseł. 

Kolejnym ważnym czynnikiem jest konsystencja pasty. Najlepiej, aby była w formie żelu. Produkt w takiej postaci z łatwością rozprowadzisz po zębach i dziąsłach swojego pupila.  

Pasty dla psów pełnią zazwyczaj dwojaką funkcję. Podstawowym przeznaczeniem tych produktów jest pielęgnacja zębów. To pozwala na między innymi pozbycie się kamienia nazębnego u psa. Ponadto ich stosowanie wpływa pozytywnie na całą jamę ustną. Odpowiednio dobrany preparat zniweluje np. nadmierne krwawienie dziąseł, co jest częstą przypadłością czworonogów. 

Smak ma znaczenie! 

Ważny jest również wybór pasty o odpowiednim smaku i zapachu. Producenci oferują naprawdę wiele różnych wariantów. Obecnie na rynku dominują pasty do zębów o smakach mięsnych.  

Wybór jest szeroki. Od smaku wątróbki, przez wołowinę, aż po pieczonego kurczaka – wszystko zależy od upodobań kulinarnych twojego pupila. Oprócz tego wiele firm oferuje pasty miętowe czy kokosowe. Te preparaty świetnie się sprawdzą, jeśli chcesz zapewnić świeży oddech swojemu zwierzakowi. Większość czworonogów preferuje jednak smaki mięsne. 

Pasty przeznaczone do higieny zębów czworonogów często są przeznaczone dla psów w konkretnym wieku. Na rynku znajdziesz preparaty stworzone zarówno z myślą o szczeniakach, jak i seniorach. To samo tyczy się ras. Możesz wybrać pastę odpowiednią dla yorka, husky’ego czy wilczura. Istnieją także pasty uniwersalne, które również skutecznie spełniają swoje zadanie. 

Wybierając pastę do zębów dla psów, warto skorzystać z oferty sprawdzonych producentów takich jak Bephar. Firma ta specjalizuje się w produktach przeznaczonych do pielęgnacji zębów domowych zwierząt. 

Jak często szczotkować zęby psa? 

Częstotliwość szczotkowania albo rozprowadzania pasty przy pomocy gazika – w celu pielęgnacji zębów psa – jest uzależniona od stanu jego jamy ustnej. Jeśli Twój pupil nie boryka się z przewlekłymi problemami takimi jak nadmierny kamień nazębny, stan zapalny dziąseł czy próchnica, wystarczy szczotkować zęby raz na 2–3 tygodnie. Jeśli pies cierpi na jakąś przypadłość związaną z jamą ustną, szczotkowanie powinno się odbywać częściej, raz na 7–10 dni. 

W Hubun wiemy, jak ważny jest dla ciebie komfort i szczęście twojego pupila. Dlatego w naszym sklepie znajdziesz sprawdzone produkty od zaufanych producentów.  

Zadbaj o odpowiednią pielęgnację zębów swojego czworonoga, na pewno odpłaci ci się szerokim uśmiechem! 

Pokaż więcej