Szampony

Szampony

Aktywne filtry

OVER ZOO- Odor eliminator 250 ML

Preparat skutecznie usuwa nieprzyjemne zapachy pochodzenia odzwierzęcego i organicznego np. z moczu i kału.

21,00 zł Cena

Koty to zwierzęta wyjątkowo dbające o czystość. Nawet najmniejsze zabrudzenia ich sierści mogą sprawić, że przestaną się dobrze czuć. Szampon dla kota pozwala właścicielowi zadbać o czystość zwierzęcia oraz zapewnić mu komfort i zdrowie.  

Po co stosuje się szampon dla kotów? 

Wielu właścicieli kotów myśli, że skoro zwierzęta te codziennie spędzają wiele godzin na czyszczeniu swojej sierści, to nie potrzebują żadnej pomocy w tym zakresie ze strony człowieka. Nic bardziej mylnego. Zwłaszcza koty wychodzące powinny być myte specjalistycznym szamponem dla kotów. Zabrudzenia skóry i sierści mogą być bowiem tak silne, że kot nie poradzi sobie samodzielnie z ich usunięciem. To z kolei może prowadzić do frustracji zwierzęcia, a w dalszym czasie nawet do konieczności usunięcia części sierści.  

Szampon dla kotów pomaga nie tylko w utrzymaniu czystości. Wybór odpowiedniego specyfiku sprawi, że sierść i skóra kota staną się odżywione. Widocznie poprawi się nie tylko ich wygląd, ale również kondycja wewnętrzna. Stosowanie odpowiednio dobranego do sierści kota szamponu może pomóc w usunięciu swędzenia skóry i zagwarantować zwierzęciu komfort. W sklepie zoologicznym dostępnych jest wiele specyfików. Warto dokładnie przemyśleć zakup i dobrać szampon dostosowany do indywidualnych potrzeb kota.  

Jaki szampon dla kota wybrać? 

Wybór odpowiedniego szamponu dla kota powinien być dobrze przemyślany. W sklepie zoologicznym dostępne są preparaty dla różnych zwierząt, dostosowane do rodzaju sierści. Kota należy przyzwyczajać do mycia od najmłodszych lat, tak aby proces przebiegał komfortowo zarówno dla zwierzęcia, jak i opiekuna. Błędy w tym zakresie mogą doprowadzić do stresu zwierzęcia oraz pogorszyć kondycję jego sierści i skóry.  

Do kąpieli trzeba wykorzystywać szampony wysokiej jakości. Inny specyfik będzie odpowiedni dla kotów długowłosych, a inny dla tych o krótszej sierści. Podczas wyboru warto również uwzględnić właściwości preparatu. Dostępne są między innymi szampony dla kotów nawilżające, wzmacniające oraz głęboko oczyszczające. Niektórzy opiekunowie decydują się skorzystać z kosmetyków koloryzujących. W przypadku konkretnych problemów zdrowotnych dobrym wyborem będą szampony lecznicze. Preparaty różnicuje się również ze względu na wiek kota. Wszystkie powinny być dobrane do rodzaju sierści i aktualnych problemów, z którymi mierzy się zwierzę. Opiekunowie po kąpieli psów i kotów nie mogą wyjść z podziwu jak bardzo zmieniła się ich sierść. Okazuje się, że mimo pozornej czystości, sierść ich pupili była bardzo zabrudzona i brakowało jej odżywienia.  

Ciekawym rozwiązaniem może się również okazać zastosowanie suchego szamponu dla kota. Zwłaszcza w przypadku psów i kotów, które boją się wody, suche szampony będą szczególnie pożądane. Taki specyfik nie różni się jeśli chodzi o efekty mycia. Jednocześnie suchy szampon dla kotów nie wymaga użycia wody. Mimo to zachowuje wszelkie właściwości czyszczące oraz pielęgnacyjne. Suchy szampon dla kotów poradzi sobie również z pasożytami. Niektóre rodzaje specyfiku zabezpieczą również kota przed kleszczami i pchłami. Suche szampony dla kotów są więc ciekawą alternatywą dla tradycyjnych kosmetyków i świetnie sprawdzą się w przypadku osób, które obawiają się agresywnego zachowania kota w razie kontaktu z wodą.  

Najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji kota 

Opiekunowie kotów bardzo często popełniają błędy w ich pielęgnacji. Podstawowym problemem jest próba całkowitego pominięcia tematu pielęgnacji kota. Unikanie kąpieli jest z pewnością rozwiązaniem wygodnym, jednak w rezultacie może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zwłaszcza w przypadku kotów wychodzących (nawet tylko do ogrodu lub na balkon) i narażenia na niekorzystne warunki atmosferyczne sierść kota może stać się na tyle zabrudzona, że zwierzę nie poradzi sobie z jej wyczyszczeniem we własnym zakresie.  

Bardzo często popełnianym błędem jest również wykorzystywanie do mycia kota specyfików przeznaczonych dla ludzi. Takie postępowanie może wywołać alergię i podrażnienia. Również stosowanie zwykłego mydła może przynieść złe skutki. Do najpopularniejszych należy swędzenie skóry i pojawienie się łupieżu. Usunięcie skutków takiego postępowania może być długotrwałe. Wykorzystywanie szamponu dla ludzi z pewnością będzie również mało komfortowe dla kota w czasie zabiegu. Szczypanie oczu i skóry może sprawić, że zwierzę zrazi się do mycia i w przyszłości trudno będzie o komfortową pielęgnację.  

Specjalistyczne szampony dla kotów wyróżnia dostosowany do potrzeb zwierzęcia skład oraz uwzględnienie jego indywidualnych potrzeb. W czasie kąpieli z wykorzystaniem takiego preparatu nie ma ryzyka, że zwierzę odczuje podrażnienie czy pieczenie. Warto więc wybrać szampon specjalistyczny, który najlepiej będzie pasować do skóry i sierści psów i kotów. Wysoka dostępność zróżnicowanych specyfików sprawia, że opiekunowie mogą z łatwością zaopatrzyć się w dobry szampon dla kota i zapewnić swojemu zwierzęciu komfort i zdrowie.  

 Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą. 

Pokaż więcej