Sklep zoologiczny dla Twojego pupila!

Siatki

Aktywne filtry

Dla każdego opiekuna kota najważniejsze jest dobro i bezpieczeństwo zwierzęcia. W przypadku wychodzenia na balkon właściciele mierzą się jednak z dylematem – czy zabronić kotu wychodzenia w obawie przed wypadnięciem czy może pozwolić mu cieszyć się świeżym powietrzem jednocześnie ryzykując wypadek? W praktyce jednak można zapewnić kotu zarówno radość ze spędzania czasu na zewnątrz, jak i bezpieczeństwo. Siatka ochronna dla kota w pełni zabezpieczy balkon i uniemożliwi wypadnięcie zwierzęcia.  

Czy siatka dla kota jest rzeczywiście potrzebna? 

Powszechnie powtarzanym twierdzeniem jest, że kot zawsze spada na cztery łapy. O ile rzeczywiście zwierzęta te są niezwykle gibkie, świetnie skaczą i dobrze amortyzują upadki, to w niektórych okolicznościach wypadnięcie z balkonu prawie na pewno skończy się tragicznie. Mowa tu szczególnie o sytuacjach, w których balkon zlokalizowany jest na bardzo wysokim piętrze bądź pod nim znajduje się nierówne i twarde podłoże lub zabudowania. Kot po upadku najczęściej jest w szoku, nawet więc w braku znaczących obrażeń istnieje ryzyko, że zwierzę ucieknie, schowa się w niedostępnym miejscu albo wpadnie pod samochód. Odnalezienie pupila będzie w takim przypadku utrudnione.  

Nie warto ryzykować. Koty mają instynkt łowcy i przelatujące w okolicach balkonu ptaki mogą sprawić, że zwierzę straci instynkt samozachowawczy. Zwłaszcza młode koty nie wiedzą, z czym wiąże się upadek z dużej wysokości i chęć upolowania zdobyczy może przesłonić im ryzyko, jakie niesie wyskoczenie z balkonu. Siatka zabezpieczająca jest nieoceniona i powinien w nią być wyposażony każdy balkon w domu, w którym mieszka kot.  

Siatki dla kotów są również niezbędnym wymogiem w przypadku adopcji kota ze schroniska. Podpisując umowę adopcyjną nowi opiekunowie często muszą pisemnie zobowiązać się, że zabezpieczą balkon dla kota przy pomocy siatki ochronnej. Z tego powodu warto zawczasu zaopatrzyć się w dopasowany do indywidualnych potrzeb produkt.  

Zalety siatki ochronnej dla kota 

Siatka dla kota jest rozwiązaniem idealnym w celu zapewnienia pełnego bezpieczeństwa kotu na balkonie. Całe życie spędzone w czterech ścianach może być dla zwierzęcia nudne. Koty uwielbiają świeże powietrze i są bardzo ciekawe świata. Balkon dla kota jest źródłem nowych wrażeń i może być ciekawym sposobem na zapewnienie mu rozrywki. Siatki ochronne w pełni zabezpieczają balkon i sprawiają, że wychodzenie kota jest bezpieczne.  

Siatki dla kotów są tak skuteczne, ponieważ w pełni uniemożliwiają zwierzęciu wyjście poza barierki balkonu. Dzięki siatce ochronnej powstaje efekt ogrodzenia. Jednocześnie balkon pozostaje dobrze wentylowany, ponieważ siatka ochronna dla kota jest odpowiednio przepuszczalna. Dzięki zakupowi mieszkańcy zachowują niezmienioną jakość korzystania z balkonu, a kot zyskuje pełne bezpieczeństwo.  

Siatka ochronna sprawdzi się zarówno w przypadku małych kotów, jak i dorosłych zwierząt. Szczelność instalacji uniemożliwi przedostanie się na zewnątrz. Siatki dla kota rozpoczynają się przy powierzchni ziemi i sięgają na tyle wysoko, że kot nie jest w stanie się wydostać. Materiał, z którego wykonany jest produkt, wyróżnia się wysoką trwałością. Jego konstrukcja utrudnia kotu wspinanie się po instalacji i jest odporna na ostre kocie pazury.  

Siatka na balkon pełni również inne funkcje. Warto wskazać, że produkt jest zabezpieczeniem przed dostępem nieproszonych gości. Siatka ochronna utrudni dostęp innych zwierząt, zmniejszy zanieczyszczenie powierzchni przez ptaki oraz wydłuży czas potrzebny na dostanie się do mieszkania złodziejom w razie próby włamania.  

Czy siatkę ochronną można zamontować na każdym balkonie? 

Dodatkową zaletą siatki dla kotów jest łatwość jej montażu. Produkt da się zamontować praktycznie na każdym balkonie. Nie ma znaczenia zarówno wielkość powierzchni, jak i wysokość, na której położony jest lokal. Instalacja nie jest skomplikowana. Montaż siatki zabezpieczającej może być wykonany w pełni samodzielnie, co zmniejsza koszty rozwiązania. Załączona do produktu instrukcja ułatwi proces instalacji. Siatki ochronne została zaprojektowane tak, aby montaż został przeprowadzony szybko, a konstrukcja była w pełni trwała.  

Siatka ochrona dla kota jest odporna na warunki atmosferyczne. Nie straszny jej wiatr. Dobra instalacja wytrzyma nawet największe burze. Dla kota cecha ta jest szczególnie istotna, ponieważ zwierzęta często boją się wiatru. Siatka zabezpieczająca zapewni komfort przebywania na balkonie i sprawi, że kot nie będzie mógł doczekać się wyjścia. Osłonięcie zwiększa również pewność siebie kota. Nieograniczona przestrzeń przed oczami zwierzęcia może wzbudzać niepewność i strach. Siatki dla kotów oddzielają je od ptaków i owadów, co dodatkowo zwiększa poczucie bezpieczeństwa.  

Szeroka oferta siatek ochronnych dla kota sprawia, że każdy opiekun może wybrać rozwiązanie, które najlepiej sprawdzi się na jego balkonie. Wszystkie siatki zabezpieczające zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów i są w pełni bezpieczne. Zapraszamy!