Trawa

Trawa

Aktywne filtry

VITAPOL - Trawa dla kota 100g

Materiał paszowy uzupełniający, wykonany w dbałości o zdrowie Twojego ulubieńca by urozmaicić jego dietę.

4,39 zł Cena

Jeśli posiadasz kota i fascynujesz się domową florystyką, z pewnością doskonale wiesz, że Twój zwierzak nieraz lubi przekąsić rośliny. Wiele osób znacząco podkreśla ten temat również przed adopcją, lecz dobór bezpiecznej domowej flory jest skomplikowany. 

Jednym z największych przysmaków naszych kocich towarzyszy jest trawa, jednak bynajmniej nie jest to jego wybór. Kot musi jeść trawę i już. Ale dlaczego?

Dlaczego kot je trawę?

Koty jedzą trawę z kilku powodów. Po pierwsze – część zwierzaków po prostu lubi jej smak. Po drugie – trawa pomaga kotu oczyścić swój układ pokarmowy. Te zwierzęta są znane ze swojej dbałości o czystość i futro. 

W ten sposób kłęby sierści dostają się do układu pokarmowego kota, po czym zalegają wśród niestrawionych resztek pokarmu, żółci, śluzie, toksynach oraz innych zanieczyszczeniach, z którymi kot miał styczność.

Zjadanie roślin, a następnie wydalanie ich pozwala zwierzęciu oczyścić organizm. Bardzo popularnym efektem zjadania trawy są wymioty. Jeśli nie są silne, a przy tym nie towarzyszą im żadne inne objawy – nie ma powodów do obaw.

Choć trawa zawiera między innymi kwas foliowy (istotny dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego), witaminę D, błonnik oraz chlorofil (silny antyoksydant), to nie ich suplementacja jest najważniejszą rzeczą podczas konsumpcji trawy. Ilość mikro- i makroelementów zawartych w roślinach jest zdecydowanie zbyt mała, aby miała większy wpływ na zdrowie domowych kotów.

Jaka trawa dla kota będzie najlepsza?

W żadnym wypadku nie możesz pozwolić, aby Twój pupil zajadał się przypadkowymi roślinami. Związki chemiczne, które wytwarzają niektóre kwiaty, mogą być dla niego silnie trujące. Kontakt z wieloma roślinami powszechnie uprawianymi w domach i mieszkaniach może się okazać śmiertelny dla zwierzaka!

To dlatego powinieneś wybrać gatunki, które nie tylko nie wyrządzą Twojemu pupilowi krzywdy, ale też pozytywnie wpłyną na jego zdrowie oraz kondycję (jeśli kot postanowi zrobić z nich obiad). 

Zdecydowanie zaleca się unikania hodowli lilii, azalii, żonkili, skrzydłokwiatu, konwalii, poinsecji, difenbachii oraz sansewierii. Również aloes, będący bardzo popularnym przysmakiem dla ludzi, dla kota jest trujący.

„Kocia trawa” to tak naprawdę nazwa dla kilku najpopularniejszych gatunków roślin – zalicza się do nich przede wszystkim owies, jęczmień oraz pszenica. Niektórzy hodowcy polecają również inne odmiany trawy dla kota – perz, kupkówkę pospolitą oraz papirus. Możesz być pewien, że żaden z tych gatunków nie zaszkodzi Twojemu zwierzakowi.

Trawy w sklepie Hubun

Jeśli zdecydujesz się zakupić trawę dla kota, przeszukaj dokładnie naszą kategorię. Trawa dla kota w doniczce będzie nie tylko świetnym uzupełnieniem jego diety, lecz także ozdobą każdego mieszkania lub domu. 

Trawa dla kotów jest sprzedawana jako już wykiełkowana roślina, a także w formie ziaren do samodzielnej hodowli. Pamiętaj, że zakupiona przez Ciebie trawa powinna szybko rosnąć i być łatwa do uprawy w domu, a także miękka i delikatna, by nie zranić Twojego ulubieńca.

Nie oszczędzaj na zdrowiu swojego kota – sprawdź oferowane przez nas gatunki i spraw mu najlepszy prezent!

Pokaż więcej