Fotelik dla psa

Fotelik dla psa

Aktywne filtry

Fotelik samochodowy dla psa nie należy do obowiązkowego wyposażenia samochodu. Mimo wszystko warto rozważyć jego zakup, szczególnie jeśli często podróżujesz ze swoim pupilem. 

Fotelik zapewnia przede wszystkim większe bezpieczeństwo zwierzakowi, a także wszystkim osobom, które podróżują samochodem. 

Zalety posiadania fotelika dla psa w aucie

Fotelik samochodowy chroni przed niebezpieczeństwem związanym z gwałtownym hamowaniem. W przypadku młodych i żywiołowych psów zwiększa bezpieczeństwo również ze względu na to, że zwierzę biegające po aucie nie rozprasza kierowcy. 

Na tym jednak nie kończy się lista zalet tego typu produktu. Dobrze jest go mieć w aucie także dlatego, że to akcesorium chroni tapicerkę przed sierścią, brudem oraz wilgocią. 

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

W sklepach dostępne są bardzo różne rodzaje fotelików. Dlatego jeszcze zanim dokonasz zakupu, zastanów się, na co warto zwrócić największą uwagę. W pierwszej kolejności powinny być to wielkość, materiał, a także sposób montażu i mocowania. Następnie pozostaje pytanie o kolor, a także obecność dodatkowych akcesoriów. 

Właściwy rozmiar

Producent podaje rozmiar produktu w centymetrach lub za pomocą oznaczeń odpowiadających tym, które znajdziemy na ubraniach, np. S, M, L, XL. 

Tego typu oznaczenie najczęściej umieszczane jest na etykiecie produktu. Przed dokonaniem zakupu zwróć uwagę także na wysokość fotelika. Jeśli Twój czworonożny przyjaciel stresuje się podróżą, powinieneś zadbać o to, aby mógł w jej trakcie wyglądać przez okno. Dzięki temu obniżysz poziom stresu u pupila, co z pewnością przełoży się pozytywnie również na Twoje samopoczucie podczas jazdy.

Materiał zwiększający komfort podróży 

Dobrym wyborem będzie produkt, który posiada legowisko wykonane z miękkiej oraz „oddychającej” tkaniny. Ponadto zwróć uwagę na to, czy legowisko jest odpinane. Ułatwia to utrzymanie czystości, ponieważ w każdej chwili możesz odpiąć i umyć akcesorium.

Sposób montażu i mocowania

Przed zakupem sprawdź, czy pasy, w które wyposażony jest produkt, są wytrzymałe. Zwróć uwagę również na to, czy mają możliwość regulacji.

Dodatkowe akcesoria

Zazwyczaj znajdują się pod siedziskiem i umożliwiają przewożenie np. karmy, smyczy czy miski. Jest to dodatkowe udogodnienie, które posiadają zazwyczaj produkty z wyższej półki cenowej. Zastanów się jednak czy nie warto zainwestować w tego typu fotelik, jeśli zabierasz pupila w dłuższe trasy.

Foteliki samochodowe dostępne w Hubun

W sklepie Hubun znajdziesz różnego typu foteliki samochodowe dla psów, które zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa, a także zwiększą komfort podróży. 

Produkty dostępne w naszej ofercie mają różne rozmiary, dzięki czemu będziesz mógł wybrać taki, który będzie dostosowany do wielkości Twojego pupila. Ponadto możesz wybierać spośród wielu kolorów oraz materiałów. Dostępne są także produkty, które zostały wyposażone w dodatkowe akcesoria cieszące się sympatią miłośników dłuższych podróży autem.

Już dziś zajrzyj do naszej oferty i wybierz komfortowy i wygodny fotelik dla Twojego psa!

Pokaż więcej