Karmniki

Karmniki

Aktywne filtry

Gil, kos, jemiołuszka — znasz te gatunki ptaków? Jeśli chciałbyś bliżej się im przyjrzeć, umieść w ogrodzie lub na balkonie karmnik! Odpowiednio zaopatrzona stołówka dla ptaków przyciągnie różne okazy i zapewni Ci godziny fascynujących obserwacji. Od czego zacząć przygotowania do tej zimowej przygody? Wybierz właściwy karmnik dla ptaków! 

Tradycyjne karmniki dla ptaków, które docenią wszyscy pierzaści goście 

Drewniane karmniki pięknie prezentują się w ogrodzie i na balkonie. Dzięki nim codziennie będziesz mógł obserwować i fotografować wiele gatunków ptaków. Wybieraj stabilne karmniki, bez cienkich sznurków i patyczków, na których trudno byłoby przysiąść wróblom czy mazurkom. 

Najlepiej sprawdzają się karmniki dla ptaków na słupie lub mocowane do balustrady balkonu. Wybierając tradycyjny model karmnika, pamiętaj, by po każdej śnieżycy lub ulewie sprawdzić stan karmy i usunąć namokniętą. 

Tubowe karmniki i spirale na kule tłuszczowe — rozwiązanie dla miłośników sikorek  

Twój ulubiony gatunek ptaków to sikory i to właśnie je chcesz dokarmiać? Wybierz spiralę, w której umieścisz kule tłuszczowe lub tubowy karmnik dla ptaków. 

Dodatkową zaletą modeli tubowych jest to, że lepiej niż tradycyjne karmniki chronią karmę. Decydując się na nie, oszczędzisz więc zakupione ziarno oraz czas, który musiałbyś przeznaczyć na sprawdzanie stanu karmy podczas niepogody. 

Automatyczne karmniki dla ptaków, czyli coś dla zabieganych  

Pracujesz do późna, ale w weekendy chciałbyś cieszyć się widokiem ptaków w ogrodzie lub na balkonie? A może często wyjeżdżasz, więc wydaje Ci się, że nie możesz włączyć się w dokarmianie dzikich ptaków? Rozwiązaniem dla Ciebie będzie karmnik automatyczny! Raz na kilka dni wsyp karmę do zamkniętego zbiornika. 

Pokarm będzie automatycznie wydawany ptakom w niewielkich porcjach, nawet pod Twoją nieobecność. Co więcej, karmnik automatyczny ochroni karmę dla ptaków — w razie deszczu lub śnieżycy zamoknie jedynie niewielka jej ilość.  

W sklepie Hubun znajdziesz nie tylko różne kategorie karmników, ale też wiele innych produktów przeznaczonych specjalnie dla ptaków. Zobacz, co jeszcze możemy Ci zaoferować! 

Pokaż więcej