Poidełka

Poidełka

Aktywne filtry

Obserwowałeś kiedyś wróble kąpiące się w kałuży wody? Widok mokrych, nastroszonych piórek i wesoły świergot zapewne od razu wywołały uśmiech na Twojej twarzy. Takie samo widowisko możesz oglądać również w swoim ogrodzie. Wstaw do niego poidełko dla ptaków, a popołudniową kawę będziesz codziennie popijał w radosnym towarzystwie. 

Dlaczego warto mieć w ogrodzie poidełko dla ptaków? 

Szczęśliwe ptaki, których widok będzie Cię rozweselać, to nie jedyna korzyść z ustawienia w ogrodzie poidła. Pierzaści goście oczyszczą też teren wokół Twojego domu z much, mrówek, komarów czy mszyc. Obecność ptaków pomoże Ci w spokoju relaksować się na tarasie czy uciąć sobie drzemkę w hamaku.  

Jeśli zechcesz, zrobisz też kilka zdjęć pijących lub kąpiących się ptaków. Potem wystarczy wywołać je w większym formacie i powiesić na ścianie w salonie. Zyskasz oryginalną, nowoczesną ozdobę! 

Które poidełka dla ptaków wybierać? 

Poidło pełne świeżej wody przydaje się ptakom zarówno podczas letnich upałów, jak i zimą. Wybierając odpowiedni model poidełka do Twojego ogrodu, zwróć uwagę, na kilka elementów: 

  • poidło powinno być płytkie i szczelne;
  • dno poidła nie może być śliskie, a ścianki — strome. W przeciwnym razie ptakom trudno będzie skorzystać z poidełka lub wydostać się, gdy wpadną do wody;
  • poidełko dobierz do stylu, w jakim urządzona jest reszta ogrodu. Do wyboru masz modele podwieszane, misy umieszczone na słupie, a nawet rzeźby z pojemnikiem na wodę, które świetnie sprawdzą się w ogrodzie w stylu romantycznym;
  • w pobliżu poidełka dla ptaków zimą możesz ustawić również karmnik — w ten sposób ptaki zyskają pełną opiekę. 

Pamiętaj, by poidełko umieścić w cieniu i zapewnić ptakom swobodny dostęp do niego! Wówczas chętnie i licznie będą odwiedzały Twój ogród, a Ty zyskasz wiele okazji do prowadzenia fascynujących obserwacji. 

W ofercie naszego sklepu znajdziesz różne modele poidełek, z których ptaki chętnie skorzystają. By przez cały rok cieszyć się ptasim towarzystwem, wybierz również karmnik i specjalnie przygotowaną karmę. 

Pokaż więcej