Budki

Budki

Aktywne filtry

Hodowla papużek falistych, nimf czy zeberek to niesamowita przygoda! Chciałbyś zdobyć nowe doświadczenie i sprawić, by wśród dorosłych ptaków pojawiły się pisklęta? W wolierze zamontuj budki lęgowe. 

Początki profesjonalnej hodowli? Budki lęgowe dla ptaków egzotycznych to podstawa! 

Zainstalowanie budki to najlepsza zachęta dla ptaków do lęgów. Czy wiesz, że nierzadko pierwsze jaja pojawiają się zaledwie tydzień później? Ptaki, wraz z młodymi, spędzą następnie we wnętrzu budki około miesiąca. Zadbaj więc o kilka ważnych cech gniazda lęgowego: 

  • budka lęgowa powinna mieć odpowiedni rozmiar — pamiętaj, że poza samiczką muszą zmieścić się w niej również rosnące pisklęta; 
  • wybieraj budki z naturalnych materiałów. Są bezpieczne, lubiane przez ptaki i łatwe do utrzymania w czystości — nawet w czasie lęgów szybko usuniesz nieczystości, nie narażając przy tym samicy na dodatkowy stres; 
  • dobrze, gdy otwór wlotowy znajduje się w górnej części budki. Dzięki temu pisklęta nie wypadną z gniazda; 
  • krótka żerdka nieco poniżej otworu wlotowego sprawi, że dorosłe ptaki bez problemu wejdą do środka; 
  • budka powinna kształtem jak najbardziej odpowiadać naturalnym warunkom lęgowym danego gatunku ptaków; 
  • wybieraj modele, które mają otwierany dach lub jedną ze ścianek. Takie budki lęgowe pozwolą Ci skontrolować co dzieje się wewnątrz i ułatwią utrzymanie czystości. 

Budki lęgowe dla ptaków odpowiednio umiejscowione 

Budki lęgowe oraz wiedza, którą już masz, pomogą Ci zamienić amatorską opiekę nad papużkami falistymi czy nimfami w profesjonalną hodowlę. Po okresie lęgów w wolierze pojawią się pierwsze młode ptaki, a Ty poczujesz dumę doświadczonego hodowcy.  

Aby tak się stało, ważne jest nie tylko, aby budka lęgowa została dobrze wybrana, ale i odpowiednio umiejscowiona. Najlepszym miejscem na zamocowanie budki jest górna część klatki lub woliery. Postaraj się, aby na otwór wlotowy nie było skierowane żadne źródło światła. Ptaki będą wówczas czuły się pewnie i bezpiecznie. 

W sklepie Hubun znajdziesz budki lęgowe dla ptaków egzotycznych wielu gatunków. Zapoznaj się z naszą ofertą i dołącz do grona profesjonalnych hodowców ptaków!      

Pokaż więcej