Woliery

Woliery

Aktywne filtry

Woliery dla ptaków przypominają standardowe klatki, choć mają większe rozmiary i docelowo przeznaczone są do hodowli ptaków ozdobnych oraz egzotycznych. Spotkasz się z nimi także przy hodowlach drobiu ozdobnego.  

Duże wnętrze klatki budzi skojarzenia z naturalnym środowiskiem małych podopiecznych. To właśnie dlatego ptaki lubią przebywać wewnątrz, czując się tam bezpiecznie i komfortowo. Najszczęśliwsze będą dzięki umożliwieniu im swobodnego latania wewnątrz woliery. 

Jaką wolierę wybrać? 

Decydując się na konkretną wolierę, trzeba uwzględnić potrzeby oraz gatunek ptaków, np. papug. W ich przypadku wymagana jest woliera o mniejszych oczkach, wykonana z mocnego materiału. Drobne oczka zapobiegają m.in. ucieczce ptaków, są też w stanie ochronić je przed chorobami (przenoszonymi przez inne ptaki). 

Inny produkt będziesz musiał wybrać, chcąc hodować ptaki na zewnątrz. Wybierz wolierę z małymi oczkami, a zapewnisz im bezpieczeństwo. Warto zadbać też o podmurówkę, która uniemożliwi drapieżnikom dostęp do małych podopiecznych. 

Dla własnej wygody lepiej pamiętać o komfortowym dostępie do drzwi! Dobrze rozplanowując wejście, ułatwisz sobie karmienie ptaków i zbieranie jaj. 

W sprzedaży znajdziesz szeroką ofertę z rodzajami i kształtami klatek. Jeżeli masz wątpliwości, poproś o pomoc ekspertów z Hubun! 

Polecane dodatki do klatki dla ptaków 

Wybierając klatki dla ptaków, nie zapomnij o codziennej wygodzie zwierząt. Woliery powinny być wystarczająco duże, aby ptaki czuły się swobodnie. Również sznurki, drabinki czy huśtawki będą dla nich źródłem radości. To bardzo ważne, aby zadbać o odpowiedni „wystrój” woliery! 

Pamiętaj o stworzeniu odpowiednich warunków dla innych ptaków. Jeżeli planujesz umieścić kilka z nich w jednej klatce, musisz zdecydować się na większą wolierę.  

Nie zapomnij więc o wielkości ptaków, ich ilości oraz przeznaczeniu hodowli. Jeżeli pokierujesz się tymi zasadami, woliera zapewni ptakom prostsze i bardziej komfortowe życie, co z pewnością wpłynie na sukces Twojej hodowli. Nie czekaj, już dziś sprawdź ofertę firmy Hubun! 

Pokaż więcej