Rośliny do akwarium 

Rośliny do akwarium 

Aktywne filtry

Rośliny akwariowe cieszą się dużą popularnością. Jeżeli marzą Ci się akwariowe rośliny, ale obawiasz się pierwszego zakupu, zobacz naszą ofertę i skorzystaj z pomocy ekspertów. Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym akwarystą, czy amatorem –  już dziś możesz rozpocząć przygodę z podwodnym światem! 

Akwariowe rośliny, od czego zacząć? 

Troska o rośliny akwariowe zaczyna się już od transportu ze sklepu lub otrzymania dostawy. Roślina powinna zostać dostarczona w specjalnym opakowaniu, zapewniającym wilgotność oraz chroniącym ją przed uszkodzeniami.  

Zanim zaczniesz sadzenie, powinieneś poznać szczegóły pielęgnacji danej rośliny. Zależnie od gatunku i odmiany, może mieć różne wymagania świetlne oraz cieplne. Nie zapominaj też, że niektóre z nich wolą rosnąć pojedynczo, a inne w grupach. 

Z aranżacją akwarium jest tak, jak z aranżacją ogrodu –  nie ma miejsca na przypadek. Uporządkuj rośliny w zbiorniku jeszcze przed ich zakupem, przemyśl kompozycję, uwzględniając pokrój, kolor i wielkość roślin akwariowych. Takie podejście pozwoli Ci na zabawę aranżacją, bez popełniania błędów! 

Jak dzielimy rośliny do akwarium? 

Rośliny do akwarium można podzielić na kilka kategorii. Każda z nich odgrywa w akwarium ważną rolę, mając własne reguły oraz wymagania. Tylko porządek zapewni Ci powodzenie w praktycznej aranżacji przestrzeni dla roślin.  

Na pierwszym planie znajdują się rośliny niskie. Wymagają częstego nawożenia oraz dużej ilości światła (na rynku dostępne są m.in. tradycyjne świetlówki czy panele LED, które należą do klasycznych sposobów oświetlenia akwarium). 

Na drugim planie znajdują się rośliny do środkowej części zbiornika. Najczęstszy wybór pada na rośliny akwariowe szybko rosnące, o szerszych liściach. Warto wziąć pod uwagę kilka roślin w odcieniach czerwieni, które pomogą uzyskać efekt głębi. Kolor przykuje uwagę i będzie pięknie prezentował się także z daleka. 

Trzeci plan to miejsce dla roślin łodygowych i innych, które można zaliczyć do wysokich. To właśnie tutaj powstaje tło dla pierwszych dwóch planów. Nie może zabraknąć roślin akwariowych, które zakryją elementy wyposażenia, np. filtr wewnętrzny. 

Podział na kategorie zaprosi do akwarium porządek i będzie wygodnym miejscem dla Twoich rybek! 

Czym są rośliny in vitro? 

Rośliny w akwarium pozyskane dzięki metodzie in vitro są coraz częstszym wyborem kupujących. Najprościej tłumacząc, są to rośliny w żelu, uprawiane w sterylnych warunkach. Nie przenoszą chorób i szkodników. Pozyskuje się je, wybierając najlepsze osobniki. Z kawałka łodygi lub liścia można otrzymać nawet kilkadziesiąt roślin gotowych do posadzenia w akwarium! 

Istnieje wiele korzyści związanych z wyborem rośliny in vitro. Należą do nich m.in. łatwość w sadzeniu, dobra cena czy natychmiastowy wzrost w zbiorniku. Co więcej, możesz przechowywać je w kubkach, aż nie rozpoczniesz urządzania akwarium. Szeroka oferta produktów będzie pomocna w wyborze najlepszych rozwiązań.  

Jeżeli szukasz oferty bogatej w ciekawe propozycje, zaufaj sprawdzonym rozwiązaniom oferowanym przez firmę Hubun. Nasze rośliny akwariowe zostały wybrane z troską o wizualną i praktyczną aranżację akwarium. Nie możesz tego przegapić! 

Pokaż więcej