Napowietrzacze do akwarium

Napowietrzacze do akwarium

Aktywne filtry

Dostęp do powietrza jest niezbędny do życia – potrzebują go również Twoje rybki akwariowe. W sztucznie stworzonym środowisku, jakim jest akwarium, nie ma możliwości utrzymania stałego poziomu tlenu w wodzie. W tym celu potrzebujesz regularnego napowietrzania, które zapewnią Ci dostępne w naszym sklepie produkty. Zobacz, co znajdziesz w asortymencie naszego sklepu! 

Jak działa napowietrzacz do akwarium? 

Aby rybki mogły swobodnie oddychać w stworzonym przez Ciebie akwarium, musisz zadbać o odpowiedni poziom napowietrzania wody.  

W jaki sposób działają napowietrzacze? Napowietrzanie akwarium polega na zasysaniu i odpowiednim sprężaniu powietrza, które za pomocą rurki dostaje się do wody. W celu lepszego rozproszenia powietrza i uzyskania jak najdrobniejszych bąbelków, na końcu rurki warto umieścić np. specjalny kamień. 

Warto przy tym zaznaczyć, że proces napowietrzania różni się od natlenowania – poprzez wymuszony obieg powietrza do wody następuje zwiększenie powierzchni tafli. Takie działanie powoduje, że do akwarium dostaje się więcej tlenu, a do tego szybciej uwalniają się dwutlenek węgla i inne gazy z przemiany materii. 

Jeśli chcesz zatem utrzymać zdrowie i kondycję swoich rybek oraz w łatwy sposób poprawić stan wody, wybierz dostępne napowietrzacze do akwarium. W asortymencie sklepu znajdziesz odpowiednie kategorie i produkty. 

Jak wybrać skuteczny napowietrzacz do mojego akwarium?

Wielkość i pojemność akwariów jest różna, ważny jest też stosunek liczby rybek do ilości wody. Dlatego wybierając produkty do napowietrzania akwarium, musisz zwrócić uwagę na kilka aspektów. 

  1. Moc – im więcej wody, tym mocniejszy napowietrzacz należy wybrać. Najtańsze modele tych produktów mogą nie nadążyć z odpowiednią podażą powietrza, dlatego zalecamy wybrać nawet nieco mocniejsze urządzenie do swojego akwarium, niż zaleca producent. 
  2. Natężenie hałasu – monotonny dźwięk emitowany przez napowietrzacze może się stać na dłuższą metę bardzo irytujący. Warto przyjrzeć się konstrukcji urządzenia i sprawdzić jakość napowietrzania wody pod tym kątem. W naszej ofercie posiadamy napowietrzacze marki Aquael, które gwarantują cichą pracę i skuteczność pompowania powietrza w akwarium przez wiele lat. 

Przekonaj się, jak skutecznie i cicho pracują nasze napowietrzacze! 

Pokaż więcej