Pompka do akwarium

Pompka do akwarium

Aktywne filtry

Gwarancją zdrowia i dobrej kondycji rybek akwariowych jest odpowiedni dostęp do powietrza. Niestety w sztucznym środowisku akwarium nie jest możliwe sprawne rozpuszczanie tlenu bez wymuszonego obiegu wody. Dlatego ważne, aby wśród kupowanych akcesoriów do hodowli rybek znalazła się pompka napowietrzająca. Zobacz, co możesz znaleźć wśród produktów dostępnych w sklepie. 

Dlaczego pompka jest niezbędnym elementem akwariów? 

W naturalnym środowisku powietrze dostaje się do wody poprzez zmienne warunki atmosferyczne. Deszcz, wiatr, różnice temperatur i prądy powodują, że dochodzi do mieszania się wody i powietrza. Inaczej jest w warunkach domowych – stała temperatura pomieszczenia, brak opadów i wiatru powoduje, że proces rozpuszczania się tlenu w akwarium jest niedostateczny. Rybki mogłyby zwyczajnie nie przetrwać, a do tego nie chcemy doprowadzić. 

Stąd potrzeba wymuszonego obiegu powietrza – w tym celu najlepiej sprawdzą się pompki akwariowe. Poprzez silikonową rurkę powietrze jest wtłaczane do wody, która nasyca się drogocennym tlenem, oddając jednocześnie dwutlenek węgla oraz inne szkodliwe gazy. Ponadto im drobniejsze bąbelki produkuje pompka, tym wydajniejszy jest ten proces. Dlatego jeśli szukasz skutecznej pompki (np. marki Aquael), która zapewni wystarczającą ilość tlenu Twoim rybkom, sprawdź naszą ofertę. 

Nie tylko do napowietrzania, czyli po co w pompce filtr? 

Pompy akwariowe, poza oczywistą funkcją napowietrzania, pełnią jeszcze jedną ważną rolę. W akwarium znajduje się także wiele różnych substancji, w tym resztki jedzenia czy produkty przemiany materii. Ważne, by regularnie je usuwać z wody, ale żeby nie wymieniać jej zbyt często (i tym samym narażać na dodatkowy stres rybki akwariowe), pompka napowietrzająca jest wyposażona w filtr oczyszczający.  

Skuteczny filtr jest jak strażnik, który nie pozwoli zanieczyszczeniom wrócić do wody, jednak od czasu do czasu należy wymienić go na nowy. W naszym asortymencie znajdziesz filtry marki Aquael, które cenione są za dokładność czyszczenia i długi okres działania – wybierz jeden z nich i ciesz się pięknym, czystym akwarium na długo. 

 

Pokaż więcej