Korzeń do akwarium

Korzeń do akwarium

Aktywne filtry

AQUA NOVA - Dekoracja korzeń

Dekoracja ceramiczna firmy AQUA NOVA, idealna do akwarium, w którym chcemy stworzyć podwodny i tajemniczy świat...

35,90 zł Cena

Jednym z ciekawych i efektownych dodatków dekoracyjnych do akwarium są korzenie. Pełnią funkcje nie tylko estetyczne, ale mają także duży wpływ na właściwości wody oraz są doskonałym miejscem schronienia dla rybek i do składania ikry. Możesz również przytwierdzić do nich różne rośliny akwariowe, co jeszcze bardziej zbliży wygląd zbiornika do naturalnych warunków.  

Jak widzisz, posiadanie korzenia w akwarium ma wiele zalet! Zobacz wśród dostępnych produktów w sklepie i wybierz korzeń, który zachwyci każdego, kto spojrzy na Twoje akwarium. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze korzeni? 

Musisz zastanowić się nad tym, jaką funkcję ma pełnić korzeń w Twoim środowisku – czy będzie jedynie elementem wodnego krajobrazu, czy głównym punktem całego akwarium? Dlatego dopasuj wielkość tego akcesorium do pojemności Twojego zbiornika.  

Dopiero w dalszej kolejności pomyśl, jaka faktura drewna, kolor oraz kształt podobają Ci się najbardziej. W naszym asortymencie znajdziesz wiele ciekawych propozycji korzeni. Na pewno są wśród nich takie, które będą pięknie się prezentować w Twoim akwarium! 

Wygląd wyglądem, ale akwarystyka zakłada przede wszystkim stworzenie warunków do życia niemal identycznych z naturalnymi. Dlatego korzenie do akwarium powinny być dobrane przede wszystkim pod kątem bezpieczeństwa mieszkańców zbiornika. Ważne, by zarówno rybki akwariowe, jak i rośliny czuły się dobrze pod każdym względem, a korzeń nie wpływał na jakość wody. 

Korzeń naturalny czy ze sklepu? Jak przygotować korzenie do akwarium 

Jeżeli chciałbyś wybrać korzeń z naszego klimatu, polecamy drzewa liściaste. Korzenie z drzew iglastych zawierają żywicę, która może być trująca dla rybek i roślin. Co więcej, jeśli chcesz przygotować korzenie do akwarium, muszą być one martwe od co najmniej 6 miesięcy, a do tego niespróchniałe i niespleśniałe.  

Jeśli jednak to dla Ciebie zbyt wiele zachodu, polecamy sprawdzić naszą ofertę. Wiele dostępnych w naszym sklepie korzeni jest pochodzenia tropikalnego – są bezpieczne i zostały przebadane.  

Mimo to i tak polecamy wcześniej przygotować korzenie do włożenia do akwarium. Jak to zrobić? Najpierw dokładnie wyszczotkuj je szczoteczką z twardym włosiem. Następnie gotuj korzenie w osolonej wodzie (10 łyżek na litr wody) przez 3–5 godzin. Po wszystkim wypłucz je z nadmiaru soli. Gotowe!  

Korzenie do akwarium a zmiana zabarwienia wody 

Weź pod uwagę fakt, że każdy dodatek do akwarium w pewien sposób wpływa na właściwości wody. Tak samo dzieje się, gdy znajduje się w nim korzeń – bardzo często zawiera on garbniki, które mogą zwiększyć kwasowość zbiornika, a także zmienić zabarwienie wody.  

Niektórzy akwaryści dążą do tego, by środowisko było jak najbardziej zbliżone do naturalnego, ale nie każdemu może spodobać się żółty kolor wody w akwarium. Na to również jest sposób – wystarczy często zmieniać wodę w zbiorniku, szczególnie na początku tworzenia akwarium. Można także namoczyć korzeń w wiaderku i wymieniać wodę, gdy zmieni barwę na pożądaną.  

Na rynku dostępne są również media filtracyjne z węglem aktywnym oraz szczepy bakterii, które także pomogą w odpowiednim odbarwianiu wody. 

Już wiesz, jakiego korzenia potrzebujesz? Na pewno znajdziesz go w naszym sklepie – sprawdź teraz! 

Pokaż więcej