Żwir do akwarium

Żwir do akwarium

Aktywne filtry

ZOOLOGIA -  Żwir barwiony

Zastosowane barwniki są trwałe, nie barwiące wodę oraz są nietoksyczne dla organizmów wodnych.

3,60 zł Cena

Wybór właściwego podłoża do akwarium jest bardzo ważny nie tylko ze względów estetycznych, ale także praktycznych. Podłoże to ciche wsparcie dla roślin. Zapewnia im odpowiednie warunki do poprawnego rozwoju.  

Nie od dziś wiadomo, że żwirek jest podstawowym elementem wyposażenia każdego akwarium. Bezsprzecznie to najpopularniejszy rodzaj podłoża. Korzystają z niego nie tylko początkujący, ale także zaawansowani akwaryści.  

Żwir to naturalne rozwiązanie, gwarantujące łatwe ukorzenianie i rozwój roślin. Jeżeli zależy Ci na estetyce, powinieneś wziąć pod uwagę m.in. żwir barwiony, który może być stosowany w akwariach, terrariach i domach jako dekoracja! Znajdziesz go w szerokiej ofercie firmy Hubun. 

Jakie są rodzaje żwiru? 

Przemyślany wybór podłoża jest podstawą rozwoju roślin. Zanim zdecydujesz się na konkretne rozwiązanie, poznaj najczęściej spotykane rodzaje żwiru: 

  • żwir rzeczny – występuje w ciekawych odcieniach zieleni i szarego. Dzięki kolorom można łatwo dopasować go do konkretnego akwarium. Ryby za nim przepadają, ponieważ dobrze imituje ich naturalne środowisko. 
  • żwir bazaltowy – jego czarny kolor ładnie komponuje się z kolorowymi rybami oraz bujną roślinnością. To świetna opcja do akwarium słodkowodnego.
  • żwir kwarcowy – żwirek o gładkich krawędziach, najczęściej występuje w kolorze białym i szarym. 

Piasek to alternatywa dla żwiru w akwarium 

Zastanawiasz się nad innymi rozwiązaniami? Popularną opcją jest także piasek, kiedyś bardzo krytycznie postrzegany przez akwarystów. Aktualnie cieszy się dużą popularnością m.in. za fakt, że znacznie ułatwia rybom tworzenie kryjówek.  

Pamiętaj, że w akwarium najlepiej sprawdzi się piasek drobnoziarnisty, który nie odetnie korzeni rośliny od wody. 

Nie zapomnij także o wyborze żwiru o odpowiedniej granulacji! Powinna mieścić się w przedziale od 2 do 4 mm. Jeżeli nie zamierzasz mieć w akwarium roślin z rozległymi korzeniami, do wody włóż również większe kamyczki!  

Masz wątpliwości co do specyfikacji produktu lub nie jesteś pewien, który producent oferuje rozwiązanie właśnie dla Ciebie? Skorzystaj z pomocy ekspertów z firmy Hubun! 

Pokaż więcej