Basen dla psa

Basen dla psa

Aktywne filtry

W czasie letnich dni bywają okresy, w których mogą występować naprawdę ekstremalnie wysokie temperatury. Wtedy najczęściej szukamy różnych sposobów na schłodzenie – także dla naszych czworonogów. Co może pomóc w obniżeniu temperatury ciała u psów i jednocześnie stać się wspaniałą formą zabawy? Oczywiście – basen!

Jeżeli nie masz w okolicy żadnego miejsca ze zbiornikiem wodnym ani rzeki, w którym Twój pies mógłby umoczyć łapy, basen to wspaniała alternatywa! Wystarczy wlać trochę wody i zachęcić pupila do wspólnej zabawy.

W naszej ofercie znajdziesz produkty, w których dopasujesz takie parametry jak wymiary czy model basenu, dzięki temu możesz dopasować produkt idealnie pod Twojego psa. Co więcej, możliwa jest także dostawa pod same drzwi, przez co nie musisz dźwigać ciężkiego opakowania. 

Dla stałych klientów mamy również rabaty – zobacz nasz program lojalnościowy i zapisz się, by zyskać jeszcze więcej!

Na co zwrócić uwagę przed kupnem basenu?

Jest kilka zasad, którymi warto kierować się przed wybraniem basenu dla psa. Musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na wymiary, tworzywo, z którego został wykonany produkt (najlepiej z materiału odpornego na zadrapania), oraz łatwość montażu.

Wymiary dopasowujesz do wielkości psa. Ważne, by mógł się w nim swobodnie obrócić. Drugą wielkością, na którą zwróć uwagę, jest wysokość ścianek – najczęściej spotykana to ok. 30 cm, która w zupełności wystarczy dla większości ras psów. Dlatego patrząc na wymiary, prawdopodobnie znajdziesz takie dane jak np. 120 cm (średnica basenu) x 30 cm (wysokość ścianki bocznej).

Najczęściej wykorzystywanym tworzywem do basenu dla psa jest PVC  – ważną cechą produktu z takim materiałem jest odporność na zadrapania oraz łatwość czyszczenia. Mimo to warto zadbać o psi pedicure, zanim pozwolimy naszemu pupilowi szaleć w jego basenie.

Montaż basenu to przede wszystkim ułatwienie dla człowieka. Musisz wybrać produkt, który będzie pasował do Twoich warunków mieszkaniowych. Zanim więc kupisz basen dla psa, musisz sprawdzić, czy:

o nadaje się do rozłożenia na balkonie, tarasie czy w ogrodzie,

o ścianki są wzmocnione i elastyczne (ryzyko rozlania wody),

o jest nadmuchiwany,

o posiada wentyl do spuszczania wody,

o łatwo się składa i zabiera niewiele miejsca podczas przechowywania.

Jak bezpiecznie bawić się z pupilem w basenie?

Basen dla psa to świetna zabawa i doskonała forma ochłodzenia, ale zawsze warto zachować środki ostrożności, by nie zamieniła się ona w tragedię. Na co warto zwrócić uwagę podczas figli w basenie?

Zadbaj o to, by pazury psa były obcięte – zminimalizuje to ryzyko uszkodzenia produktu.

Wlej wody do ok 60% pojemności basenu – dzięki temu zachowasz odpowiedni kształt produktu, a ryzyko utonięcia zwierzęcia będzie mniejsze.

Sprawdzaj stan wody i wymieniaj ją regularnie – tworzące się mikroby i bakterie mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia Twojego psa.

Sprawdzaj stan zabawek, aby nie doprowadzić do zranienia pupila lub uduszenia się fragmentem zabawki.

Pilnuj psa w trakcie zabawy w basenie – mimo wszystko to tylko zwierzę i zawsze istnieje ryzyko utonięcia nawet w niewielkiej ilości wody. Dzięki temu będziesz mógł szybko zareagować!

Jeżeli wdrożysz te zasady w życie, będziecie mogli bez przeszkód korzystać z uroków basenu dla psa. Wybierz idealny produkt w naszym sklepie i… miłej zabawy!

Pokaż więcej