Hamaki

Hamaki

Aktywne filtry

Koty przesypiają około 70% swojego życia, co oznacza, że większość czasu spędzają na beztroskich drzemkach. Są to zwierzaki znane nie tylko z zamiłowania do snu, ale także z tego, że są wybredne. Dotyczy to również miejsc do spania, które muszą być ciepłe i miękkie. Jak wybrać legowisko dla kota, które spełni wymagania Twojego mruczącego leniucha?

Jakie cechy powinno posiadać legowisko dla kota?

Do wyboru masz produkty, które różnią się kolorem, rozmiarem, a także kształtem. Pamiętaj jednak, że przy zakupie należy wziąć pod uwagę wielkość kota. Legowisko powinno mieć wystarczająco duży rozmiar, aby umożliwić Twojemu pupilowi drzemkę w komfortowych warunkach.

Kolejną ważną kwestią jest wytrzymałość konstrukcji. Ma to szczególne znaczenie w przypadku zwierząt większych rozmiarów (np. kotów brytyjskich, norweskich leśnych). W przypadku najcięższych kotów dobrze sprawdzi się hamak dla kota o metalowej konstrukcji. Jeśli nie masz pewności, czy dany produkt utrzyma zwierzaka o większej masie, zajrzyj do danych podawanych przez producenta.

W przypadku produktów posiadających metalową konstrukcję możesz obawiać się, czy surowe metalowe elementy nie odstraszą Twojego kota (lub Twoich kotów). Na szczęście większość produktów jest obszyta miękkim pluszem, co sprawia, że elementy wykonane z metalu są niewidoczne (sprawdź naszą ofertę miękkich legowisk obszytych pluszem).

Plusz spełnia wysokie wymagania kota, ale jest dostosowany również do Twoich potrzeb. To materiał, który możesz prać w temperaturze 30°C. W związku z tym w prosty i szybki sposób pozbędziesz się nieestetycznych plam. Jest to ważne, biorąc pod uwagę fakt, że ulubione miejsca do spania dla kotów znajdują się często w widocznych miejscach.

Hamaki na kaloryfer, czyli ciepłe i miękkie miejsce do spania

Hamak na kaloryfer to produkt, który nie potrzebuje dodatkowych reklam, ponieważ coraz więcej właścicieli kotów wie, że jest to patent na kocią drzemkę w idealnych warunkach. Są to zwierzęta ciepłolubne dlatego, uwielbiają przebywać w pobliżu miejsc generujących ciepło. Taką możliwość daje im legowisko zawieszone na kaloryferze.

Hamak dla kota posiada również inną ważną zaletę — wykonany jest z bardzo miękkiego materiału. Sprawia to, że łączy w sobie cechy idealnego miejsca do spania dla kota. Po pierwsze zapewnia możliwość drzemki w pobliżu źródła ciepła, a po drugie zapewnia Twojemu pupilowi drzemkę w komfortowych warunkach.

Jeśli po raz pierwszy słyszysz o tego typu produkcie, możesz zastanawiać się, czy jego montaż nie jest czymś skomplikowanym. Na szczęście nie musisz się o to martwić. Większość produktów posiada konstrukcję, która pozwala na szybki i bezproblemowy montaż. W razie potrzeby możesz szybko rozebrać hamak, a także wyprać wyściółkę. 

Wybierz najlepszy hamak z Hubun

W ofercie sklepu Hubun znajdziesz hamaki dla kota w różnych rozmiarach i kolorach. Możesz zawiesić je na kaloryferze i tym samym zapewnić swojemu pupilowi idealne warunki do drzemki.

Sprawdź naszą ofertę hamaków na kaloryfer!

Pokaż więcej