Witaminy dla psa

Witaminy dla psa

Aktywne filtry

Każdy właściciel chce, aby jego ukochany pies był zdrowy i żył jak najdłużej. Dlatego też regularnie chodzisz z pupilem do weterynarza, kupujesz dobrej jakości karmę, dbasz o regularne i długie spacery. Co jeszcze możesz zrobić, by mieć pewność, że Twój pupil otrzymuje wszystko, co niezbędne, by zachować zdrowie i kondycję? 

Dobrym pomysłem wydają się witaminy i suplementy dla psa. Jednak preparaty witaminowe działają jak leki –  musisz wiedzieć kiedy i w jakich ilościach stosować, by nie zaszkodzić! Kiedy więc sięgnąć po witaminy dla psa, by było to z korzyścią dla Twojego pupila? Chętnie przedstawimy Ci garść informacji, dzięki którym lepiej zadbasz o zdrowie swojego zwierzaka.

Kiedy warto stosować suplementy dla psów?

Jeżeli pies ma dobrze ułożoną, zbilansowaną dietę i stosujesz karmy pełne składników odżywczych, nie ma potrzeby stosować produktów z witaminami. Jednak w pewnych okresach życia psa warto zadbać o dodatkowe wsparcie suplementami. Kiedy jest na to odpowiedni moment?

Witaminy warto włączyć do diety:

szczeniąt – dla wsparcia rozwoju,

suczek po porodzie – w celu uzupełniania składników odżywczych podczas karmienia piersią,

psów w trakcie rekonwalescencji – po chorobie lub operacji,

psich seniorów – dla wsparcia starzejącego się organizmu,

w okresie intensywnego wysiłku – np. treningów przed zawodami.

Niedobory witamin mogą wykazywać także psy, które są karmione resztkami ze stołu lub tanimi, hipermarketowymi karmami. Jednak, zamiast inwestować w produkty witaminowe, lepiej wybrać bardziej treściwą karmę i popracować nad sposobem żywienia swojego psa.

Jakie witaminy będą najlepsze dla mojego psa?

Odpowiedź na to pytanie brzmi –  to zależy.  To, jakich składników odżywczych potrzebuje dane zwierzę, jest uwarunkowane od:

wieku, 

płci, 

wielkości, 

rasy, 

poziomu aktywności fizycznej, 

dodatkowych problemów zdrowotnych,

pory roku. 

Zupełnie inne zapotrzebowanie będzie miał szczeniak i psi senior, a witaminy w nadmiarze mogą zaszkodzić każdemu –  nawet młodym silnym czworonogom. 

Jakich witamin nie może zabraknąć w diecie psa? Tak jak inne ssaki, Twój podopieczny potrzebuje substancji rozpuszczalnych w tłuszczach (A, D, E, K) i w wodzie (witaminy z grupy B). Wyjątkiem jest witamina C, która jest wytwarzana przez organizm psa w odpowiednich ilościach.

Za co odpowiadają poszczególne witaminy?

A – prawidłowy wzrok, stan sierści i skóry, odporność na infekcje.

D – zdrowe kości i mięśnie.

E – regulacja funkcje układu rozrodczego.

K – prawidłowa krzepliwość krwi.

Z grupy B – prawidłowa praca układu nerwowego i krwionośnego, synteza hormonów i enzymów, regulacja procesów metabolicznych, zapobieganie niedokrwistości.

 

Przed rozpoczęciem stosowania witamin dla psa – warto skonsultować się z lekarzem weterynarii i zrobić odpowiednie badania. Dzięki temu będziesz miał pewność, że dostarczasz właściwe składniki odżywcze, a Twój pupil będzie cieszył się dobrym zdrowiem.

Sprawdź teraz dostępne preparaty i suplementy dla psów  dostawa możliwa jest w ciągu 2-3 dni roboczych. Jeżeli chcesz znaleźć się wśród grona zadowolonych klientów, zapisz się do naszego programu lojalnościowego. Nie musisz zostawiać wielu danych, by cieszyć się rabatami!

Pokaż więcej