Sklep zoologiczny dla Twojego pupila!

Szelki

Aktywne filtry

CHABA - Szelki comfort czerwone

Szelki z nowej lini Comfort. Wykonane zostały z wodoszczelnego i wytrzymałego materiału typu kodura podszytego...

25,55 zł Cena

CHABA - Szelki comfort niebieskie

Szelki z nowej lini Comfort. Wykonane zostały z wodoszczelnego i wytrzymałego materiału typu kodura podszytego...

26,59 zł Cena

CHABA - Szelki comfort różowe

Szelki z nowej lini Comfort. Wykonane zostały z wodoszczelnego i wytrzymałego materiału typu kodura podszytego...

25,55 zł Cena

TRIXIE - Kamizelka chłodząca

Trixie Kamizelka chłodząca to produkt, który wspiera termoregulację zwierzęcia podczas zabawy, treningów czy...

49,40 zł Cena

Spacery ze szczeniakiem to często nie lada wyzwanie. Młody psiak jest ciekawy świata i nie zawsze chętnie współpracuje. W takich sytuacjach konieczne jest korzystanie ze smyczy. 

Posiadacze czworonogów często zastanawiają się, co będzie lepsze: szelki czy obroża. Tak naprawdę oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Przy wyborze trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim wielkość i rasę psa. 

Szelki bardzo dobrze sprawdzają się u szczeniaków, małych ras oraz u psów, których anatomiczna budowa ciała nie pozwala na inne rozwiązanie. Mowa tutaj m.in. o buldogach i mopsach. W ich przypadku obroża zdecydowanie się nie sprawdzi.  

W sklepie Hubun dostępne są produkty przeznaczone dla różnych ras oraz rozmiarów psów. Dzięki temu bez problemu znajdziesz szelki odpowiadające na potrzeby Twojego pupila, a każdy spacer będzie bezpieczny i przyjemny zarówno dla Ciebie, jak i dla zwierzaka. 

Dlaczego warto zainwestować w szelki dla psa?


Szelki dla szczeniaka to rozwiązanie, które ma sporo zalet. Największą z nich jest bezpieczeństwo i komfort psa podczas chodzenia na smyczy. 

Konstrukcja szelek sprawia, że kręgosłup szczeniaka nie jest obciążany tak jak w przypadku obroży, ponieważ w momencie pociągania za smycz siła rozkłada się na większej powierzchni, a nie tylko na szyi. 

W przypadku szczeniąt jest to szczególnie istotne, dlatego, że ich kręgosłup ciągle się rozwija. Zbyt duże obciążenie w jednym miejscu mogłoby doprowadzić do powstania wad postawy. 

Szelki dla psa zapewniają także większy komfort właścicielowi. Są one skonstruowane tak, że zwierzak nie jest w stanie się z nich wydostać samodzielnie. Dzięki temu podczas spaceru nie musisz martwić się o swojego pupila. 

Jak wybrać szelki dla szczeniaka? 

Wybierając szelki dla szczeniaka, w pierwszej kolejności weź pod uwagę ich rodzaj. Najpopularniejsze są tzw. szelki spacerowe, czyli najbardziej uniwersalny rodzaj, który sprawdzi się podczas codziennych wyjść z czworonogiem. 

Te produkty można dodatkowo podzielić na szelki typu guard oraz easy-walk. Te pierwsze zapinane są od góry, przy kręgosłupie psa. Ich konstrukcja składa się z dwóch obręczy połączonych paskami u góry i u dołu.

Szelki typu guard sprawdzą się, gdy pies umie chodzić na luźnej smyczy oraz w przypadku wykonywania z czworonogiem aktywności, np. joggingu. 

Szelki typu easy-walk będą natomiast doskonałym rozwiązaniem dla małych psów oraz psów ciągnących na smyczy. Trzeba tylko pamiętać, że w ich przypadku jedna z obręczy przechodzi przez przedpiersie, dlatego psiak może odczuwać nacisk na klatkę piersiową. 

Pamiętaj również o odpowiedniej szerokości szelek. Im większy i masywniejszy pies, tym szersze powinny być paski. 

Wybierz szelki dla szczeniaka w sklepie Hubun

Jeśli chcesz zadbać o bezpieczeństwo i komfort swojego pupila, wybierz szelki dla szczeniaka od Hubun. 

W naszym sklepie znajdziesz wiele rodzajów szelek, które z powodzeniem zastąpią obrożę. W ofercie Hubun dostępne są zarówno szelki typu guard, jak i easy-walk. Dzięki temu bez problemu dobierzesz produkt odpowiadający na potrzeby Twojego czworonoga. 

Sprawdź naszą ofertę, zamów szelki dla swojego pupila i ciesz się bezpiecznymi spacerami, bez obaw o zdrowie zwierzaka!