Szelki

Szelki

Aktywne filtry

CHABA - Szelki comfort czerwone

Szelki z nowej lini Comfort. Wykonane zostały z wodoszczelnego i wytrzymałego materiału typu kodura podszytego...

25,55 zł Cena

CHABA - Szelki comfort niebieskie

Szelki z nowej lini Comfort. Wykonane zostały z wodoszczelnego i wytrzymałego materiału typu kodura podszytego...

26,19 zł Cena

Spacery ze szczeniakiem to często nie lada wyzwanie. Młody psiak jest ciekawy świata i nie zawsze chętnie współpracuje. W takich sytuacjach konieczne jest korzystanie ze smyczy. 

Posiadacze czworonogów często zastanawiają się, co będzie lepsze: szelki czy obroża. Tak naprawdę oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Przy wyborze trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim wielkość i rasę psa. 

Szelki bardzo dobrze sprawdzają się u szczeniaków, małych ras oraz u psów, których anatomiczna budowa ciała nie pozwala na inne rozwiązanie. Mowa tutaj m.in. o buldogach i mopsach. W ich przypadku obroża zdecydowanie się nie sprawdzi.  

W sklepie Hubun dostępne są produkty przeznaczone dla różnych ras oraz rozmiarów psów. Dzięki temu bez problemu znajdziesz szelki odpowiadające na potrzeby Twojego pupila, a każdy spacer będzie bezpieczny i przyjemny zarówno dla Ciebie, jak i dla zwierzaka. 

Dlaczego warto zainwestować w szelki dla psa?


Szelki dla szczeniaka to rozwiązanie, które ma sporo zalet. Największą z nich jest bezpieczeństwo i komfort psa podczas chodzenia na smyczy. 

Konstrukcja szelek sprawia, że kręgosłup szczeniaka nie jest obciążany tak jak w przypadku obroży, ponieważ w momencie pociągania za smycz siła rozkłada się na większej powierzchni, a nie tylko na szyi. 

W przypadku szczeniąt jest to szczególnie istotne, dlatego, że ich kręgosłup ciągle się rozwija. Zbyt duże obciążenie w jednym miejscu mogłoby doprowadzić do powstania wad postawy. 

Szelki dla psa zapewniają także większy komfort właścicielowi. Są one skonstruowane tak, że zwierzak nie jest w stanie się z nich wydostać samodzielnie. Dzięki temu podczas spaceru nie musisz martwić się o swojego pupila. 

Jak wybrać szelki dla szczeniaka? 

Wybierając szelki dla szczeniaka, w pierwszej kolejności weź pod uwagę ich rodzaj. Najpopularniejsze są tzw. szelki spacerowe, czyli najbardziej uniwersalny rodzaj, który sprawdzi się podczas codziennych wyjść z czworonogiem. 

Te produkty można dodatkowo podzielić na szelki typu guard oraz easy-walk. Te pierwsze zapinane są od góry, przy kręgosłupie psa. Ich konstrukcja składa się z dwóch obręczy połączonych paskami u góry i u dołu.

Szelki typu guard sprawdzą się, gdy pies umie chodzić na luźnej smyczy oraz w przypadku wykonywania z czworonogiem aktywności, np. joggingu. 

Szelki typu easy-walk będą natomiast doskonałym rozwiązaniem dla małych psów oraz psów ciągnących na smyczy. Trzeba tylko pamiętać, że w ich przypadku jedna z obręczy przechodzi przez przedpiersie, dlatego psiak może odczuwać nacisk na klatkę piersiową. 

Pamiętaj również o odpowiedniej szerokości szelek. Im większy i masywniejszy pies, tym szersze powinny być paski. 

Wybierz szelki dla szczeniaka w sklepie Hubun

Jeśli chcesz zadbać o bezpieczeństwo i komfort swojego pupila, wybierz szelki dla szczeniaka od Hubun. 

W naszym sklepie znajdziesz wiele rodzajów szelek, które z powodzeniem zastąpią obrożę. W ofercie Hubun dostępne są zarówno szelki typu guard, jak i easy-walk. Dzięki temu bez problemu dobierzesz produkt odpowiadający na potrzeby Twojego czworonoga. 

Sprawdź naszą ofertę, zamów szelki dla swojego pupila i ciesz się bezpiecznymi spacerami, bez obaw o zdrowie zwierzaka!

Pokaż więcej