Obroże

Obroże

Aktywne filtry

CHABA - Obroża blaszki

Niezwykle mocna i wytrzymała obroża zaciskowa, wykonana z łańcuszka połączonych ze sobą blaszek z grawerowanym...

30,48 zł Cena

Obroża to akcesorium, którego nie może zabraknąć w domu właściciela czworonoga. Pozwala ona na kontrolowanie psa podczas spacerów, a dodatkowo może być pomocna, jeśli zwierze się zgubi. 

Obroża jest szczególnie istotna w przypadku szczeniąt. Młode pieski w początkowym okresie swojego życia są bardzo ciekawe świata, dlatego na spacery konieczne jest zabieranie smyczy. 

Obroże dla szczeniaka dostępne w ofercie sklepu Hubun pomogą Ci zapanować nad swoim pupilem, nawet jeśli należy on do tych niezwykle niesfornych piesków. 

Jaką obroże wybrać dla szczeniaka?


Wybór obroży dla szczeniaka jest szczególnie istotny, ponieważ jego kręgosłup jest ciągle w fazie wzrostu i kształtowania. 

Nieodpowiednio dobrane akcesoria mogą powodować duże obciążenia na szkielet psa podczas ciągnięcia za smycz, co w konsekwencji przyczyni się do powstania wad postawy. 

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na rasę psa. Niektóre czworonogi – ze względu na swoją anatomię – nie powinny w ogóle nosić obroży.

Dotyczy to głównie psów z delikatną budową szyi oraz ras takich jak buldog i mops. W przypadku tych czworonogów lepszym rozwiązaniem będzie zakup szelek. 

Kolejną ważną kwestią jest rodzaj obroży dla szczeniaka. Obecnie na rynku dostępne są m.in. produkty parciane, skórzane, a nawet metalowe. 

Co będzie lepsze dla szczeniaka? W przypadku młodych piesków i małych ras lepiej decydować się na lekkie obroże bez zbędnych ozdób. 

Dlatego dla szczeniaka najczęściej wybiera się produkty wykonane z taśmy polipropylenowej, które zbytnio nie uwierają, dzięki czemu pies może powoli przyzwyczajać się do chodzenia na smyczy. 

Pamiętaj, że w przypadku obroży dla szczeniaka wykonanych z tego materiału, szczególnie ważna jest higiena. Na taśmie polipropylenowej bardzo szybko zbierają się bakterie i zarazki. Dlatego taką obrożę należy regularnie czyścić. 

Jeśli zwierzak przebywa w domu, najlepiej całkowicie zrezygnować z obroży i zakładać ją tylko na czas spaceru. 

Jak dopasować rozmiar obroży dla psa? 

Obroża dla szczeniaka musi być idealnie dopasowana do obwodu jego szyi. Zbyt ciasna będzie uciskała krtań psa i powodowała trudności z oddychaniem oraz dyskomfort, a zbyt duża sprawi, że szczeniak będzie mógł się łatwo wydostać i uciec. 

Najlepiej zmierzyć obwód szyi i na tej podstawie dopasować rozmiar. Warto też – już po założeniu obroży pieskowi – upewnić się, czy jest ona odpowiednia. Pomiędzy materiałem a szyją psa powinny zmieścić się dwa palce. W przeciwnym wypadku rozmiar jest nieodpowiedni. 

Szeroka oferta obroży w sklepie Hubun

W sklepie Hubun znajdziesz obroże dla szczeniaka przeznaczone do różnych ras i wielkości psów. Jeśli nie jesteś pewny co do rozmiaru, wybierz obróżkę regulowaną. Dzięki temu obwód dostosujesz do swojego pupila wygodnie już po zakupie. 

W naszej ofercie dostępne są też obroże przeznaczone na specjalne okazje. Jeśli Twój pupil ma problem z pchłami, kleszczami lub innymi pasożytami to doskonale trafiłeś. Takie produkty również znajdziesz w sklepie Hubun. 

Dlatego nie zwlekaj dłużej. Sprawdź naszą ofertę i wybierz obrożę, która odpowie na potrzeby Twoje i Twojego czworonożnego przyjaciela.

Pokaż więcej