Sklep zoologiczny dla Twojego pupila!

Mokra karma

Aktywne filtry

Rodzaj karmy ma ogromne znaczenie w żywieniu szczeniąt. Oprócz karmy suchej w diecie psiego malucha nie może zabraknąć odpowiednich składników odżywczych, które zapewnia mokra karma. 

W sklepie Hubun zamówisz odpowiednie karmy dla psa w młodym wieku, z wysokiej jakości składnikami z pewnego źródła i wyprodukowane przez uznanych producentów. Mamy karmy przeznaczone dla szczeniąt dużych, średnich i małych ras. Sprzedajemy karmy dla psa w opakowaniach różnej wielkości, już od 200 g. W naszej ofercie znajdziesz też mokre karmy w wygodnych zestawach, które starczą na dłużej i pozwolą Twojemu pupilowi poznawać nowe smaki. 

Kiedy mokra karma powinna się pojawić w diecie szczeniaka?

Pierwszym pokarmem psiego malucha jest oczywiście mleko matki, którym się żywi przez pierwszy miesiąc. Po mniej więcej czterech tygodniach przychodzi czas, kiedy szczenięciu przestają wystarczać składniki i kalorie dostarczane z mlekiem. Wtedy należy zacząć stopniowe wprowadzanie posiłków stałych, czy to w formie suchej, czy jako karmy mokre. Po dwóch miesiącach Twój szczeniak jest prawdopodobnie gotowy, by przejść na pokarm stały. 

Dlaczego mokra karma dla psa dorosłego jest nieodpowiednia dla szczeniąt?

Szczeniaki potrzebują mikroelementów w innych proporcjach niż dorosłe psy. Dlatego karmy dla szczeniąt zawierają inne składniki odżywcze niż karmy dla dorosłych psów. Pamiętaj, że nie wolno karmić maluchów pożywieniem przeznaczonym dla psich seniorów. Wysokiej jakości mokra karma dla szczeniaka będzie wspierać prawidłowy rozwój mózgu, wzroku i słuchu, układu kostnego czy serca małego psiaka. 

Co więcej, mokra karma dla psa juniora jest przygotowana w taki sposób, aby szczeniakowi łatwo było ją gryźć. Tylko podawanie pożywienia dedykowanego maluchom zagwarantuje odpowiedni rozwój ich układu pokarmowego!

Oprócz karmy suchej w diecie szczeniąt muszą znaleźć się mokre karmy, odpowiednie do wieku psów. Wzbogacają one i urozmaicają smak posiłków, pozwalając zmniejszyć dzienną porcję karmy podstawowej, zapewniają odpowiednią dawkę mikroelementów. 

W sklepie Hubun znajdziesz szeroką gamę karmy mokrej, w której nie brakuje tłuszczy, węglowodanów, ale też białka i witamin wspomagających wzrost mięśni i dostarczających potrzebnej energii.

Jaka mokra karma dla szczeniaka będzie najlepsza?

Zależy Ci na dobrym zdrowiu układu pokarmowego swojego pupila? Ważną częścią codziennych posiłków psów będzie odpowiednio dobrana mokra karma. W naszym sklepie znajdziesz karmy znanych producentów. Ich produkty charakteryzuje niezmiennie wysoka jakość, stosowanie zdrowych i zbilansowanych składników oraz dbałość o zdrowie i dobre samopoczucie psów. Wśród producentów, których mokre karmy możesz u nas kupić są: , Fitmin, Wiejska Zagroda, Alpha Spirit, Dolina Noteci, Brit, Bozita, Royal Canin. 

Wybierając odpowiednie karmy mokre dla swojego pupila, zwróć uwagę, aby rodzaj karmy dobrać do wieku psiego juniora. Dobra mokra karma dla szczeniaka jest miękka, pełna wysokiej jakości składników, a przede wszystkim mięsa, które zapewni maluchom energię na codzienną aktywność i składniki pozwalające na zdrowy rozwój. Mokre karmy dla psa z naszego sklepu to najlepsza gwarancja, że Twojemu szczeniakowi nie zabraknie cennych składników odżywczych. 

Pokaż więcej