Smycze

Smycze

Aktywne filtry

-10%
 • Obniżka!

CHABA - Smycz skórzana natura

Wytrzymała i modna  smycz skórzana firmy CHABA to znakomita propozycja dla kogoś kto ceni elegancję oraz jakość...

21,05 zł Cena podstawowa 23,39 zł Cena

Smycz dla psa to podstawowe wyposażenie dla wszystkich miłośników czworonogów. Bez niej trudno sobie wyobrazić porządny spacer, zwłaszcza że w miejscach publicznych trzymanie psa na smyczy jest obowiązkiem każdego opiekuna. Smycz warto również doposażyć w obroże bądź szelki. Psa należy przyzwyczajać do noszenia smyczy od małego, dlatego odpowiednia smycz dla szczeniaka jest bardzo istotna. Sprawdź, jaki asortyment znajdziesz w naszym sklepie!

Jaki materiał smyczy dla psa wybrać?

Podstawową różnicę pomiędzy smyczami stanowi materiał, z którego są wykonane. Do najpopularniejszych należą takie rodzaje smyczy, jak:

 • skórzana,
 • nylonowa,
 • z linki,
 • z taśmy polipropylenowej,
 • z gumy.

Tradycyjne smycze skórzane są wytrzymałe, jednak ich wadą jest niska elastyczność oraz szybka ścieralność. Brak elastyczności nie da Twojemu psu odpowiedniej swobody podczas spaceru, a otarcia sprawią, że po jakimś czasie smycz nie będzie wyglądała estetycznie.

W przypadku smyczy nylonowej, o znacznie większej rozciągliwości, pies ma możliwość chodzenia na luźnej smyczy. Materiał jest też lekki i w przeciwieństwie do smyczy skórzanej występuje w wielu kolorach. Smycz nylonową można bez problemu prać w pralce.

Dość popularna wśród opiekunów czworonogów jest smycz z linki. Podobnie jak nylonowa, zapewnia wysoką elastyczność, niemniej jest od niej trwalsza. Dobre właściwości pod tym względem ma również smycz z gumy, która również charakteryzuje się sporą elastycznością.

Rodzaje smyczy: jakiego typu smycze masz do wyboru?

Wybór smyczy to także kwestia odpowiedniego rodzaju. Do najczęściej spotykanych należą:

 • klasyczna,
 • elastyczna,
 • automatyczna,
 • miejska,
 • przepinana.

Smycz klasyczna ma z reguły 120 cm długości i nie zapewnia możliwości regulacji, co w zależności od okoliczności może być zarówno zaletą, jak i wadą. Psom dobrze ułożonym nie powinna sprawiać problemu, zaś opiekunowi gwarantuje pewność właściwego prowadzenia czworonoga.

Smycz automatyczna daje więcej swobody podczas spaceru z psem. Najczęściej występuje ona w wariantach z linką lub smyczą taśmową. Znana też jako flexi zapewnia duży zakres ruchu i możliwość jego regulacji przy pomocy mechanizmu blokady. Jeżeli jesteś właścicielem psa mniejszych ras, to najlepiej wybierz smycz z linką.

Duży zakres ruchu umożliwiają psu także smycze regulowane. Ich najpopularniejsze typy to smycz przepinana i miejska. Obydwie są skonstruowane w oparciu o mechanizm karabińczyków. W przypadku smyczy miejskiej karabińczyk przypina się do obroży, zaś z drugiej strony właściciel ma ergonomicznie wyprofilowaną rączkę do trzymania. Smycz przepinana z obydwu stron zakończona jest karabińczykiem. Jest bardzo praktyczna, ponieważ możesz zmieniać jej długość w szerokim zakresie, co umożliwiają wszyte, metalowe zaczepy.

Miłośnicy uprawiania sportu z czworonogiem powinni też zaopatrzyć się w smycz z amortyzatorem, dzięki której pies nie jest tak bardzo narażony na nieprzyjemne szarpnięcia.

Jaka jest najlepsza smycz dla szczeniaka?

Szczeniaki nie wykazują jeszcze typowego wzorca zachowań, który cechuje dorosłe psy. Są skore do zabawy, ciekawskie i nieposłuszne. Jednak odpowiednio dobrana smycz może im pomóc nabrać ogłady. Na jaką smycz dla szczeniaka warto się zdecydować?

Według specjalistów smycz klasyczna jest dobrym rozwiązaniem do nauki chodzenia przy nodze oraz posłuszeństwa. Pamiętaj jednak, że nie musi to polegać na ciągłym szarpaniu psa, co jest dla niego stresujące. To bardziej kwestia łagodnego, ale stanowczego posługiwania się smyczą.

Dobrym pomysłem jest także smycz automatyczna, zapewnia bowiem dużą swobodę ruchu. Z kolei smycze regulowane to świetna opcja zarówno dla opiekunów, którzy mogą wyregulować sobie ich długość wedle uznania, jak i szczeniaków. W sytuacji, kiedy idziemy na spacer, tego rodzaju smycz umożliwi zwierzakowi dużą swobodę ruchu. Do smyczy należy też zakupić obrożę lub szelki.

Szeroki wybór produktów w przystępnych cenach

W sklepie internetowym Hubun polecamy bogaty wybór smyczy dla różnej wielkości i wieku psów. Nasze propozycje idealnie sprawdzą się w przypadku szczeniaków i dorosłych zwierząt, skorzysta z nich zarówno niewielka chihuahua, jak i olbrzymi dog. Dbamy o to, aby były to produkty najwyższej jakości i atestowane, a do tego w przystępnych cenach. Zobacz naszą ofertę i zapewnij swojemu psu komfortowy spacer!

Pokaż więcej