Pokarm dla papug

Pokarm dla papug

Aktywne filtry

Pokarm dla ptaków trzeba dobierać starannie, ponieważ nieodpowiednio zaplanowana dieta może skutkować poważnymi skutkami zdrowotnymi. Hodowla papug w warunkach domowych od lat kojarzona jest z dużą odpowiedzialnością i zaangażowaniem. Nie ma jednak powodów do obaw, papugi przez długie lata mogą cieszyć się wygodnym i zdrowym życiem, jeżeli zadbasz o dobrej jakości pokarm!

Produkty od Hubun cieszą się dobrą opinią wśród kupujących i ekspertów. Naszą ofertę dobraliśmy, zwracając uwagę na najmniejsze szczegóły, tak aby znalazła się w niej karma dostosowana do potrzeb przeróżnych gatunków ptaków. Jeżeli masz wątpliwości dotyczące wyboru pokarmu dla papug lub dopiero rozpoczynasz przygodę z hodowlą papug, skorzystaj z naszych wskazówek!

Pokarm dla papug – co powinien zawierać?

Papugi na wolności żywią się nasionami wybieranymi z ziemi, dlatego w hodowli ich potrzeby można zaspokoić za pomocą prosa i owsa dodatkowo wzbogaconych o inne składniki, np. owoce, rodzynki i nasiona (szczególnie słonecznika, czarnuszki lub dyni). Takie produkty sprawdzą się zwłaszcza w przypadku średnich i dużych papug, których dieta musi być bardziej urozmaicona. Na ich dietę pozytywnie wpłyną także dodatki w postaci orzechów, warzyw czy witamin.

Pokarm dla ptaków w postaci mieszanek jest podstawą zdrowej i zbilansowanej diety dla Twoich papug. Dużym powodzeniem cieszą się także kolby, które zawierają cenne składniki i w prosty sposób uzupełniają dietę ptaków o minerały i witaminy. Samo odziobywanie kolb ułatwia utrzymanie dzioba w odpowiedniej kondycji. Poza tym cena naszych kolb jest wyjątkowo atrakcyjna.

Bezpieczny pokarm dla ptaków

Pokarm dla papug musi być dostosowany do ich gatunku. Przykładem są papugi faliste, dla których najlepszą mieszkanką będzie połączenie kanaru, prosa i owsa. 

Zanim kupisz karmę, zobacz, jakie składniki powinny znaleźć się w diecie Twoich małych podopiecznych. Możesz też skorzystać z naszej listy produktów z propozycjami skierowanymi do konkretnych gatunków ptaków.

Sklep Hubun oferuje bezpieczne produkty, szeroką ofertę i fachową pomoc. Jeżeli masz wątpliwości, o poradę zapytaj naszych ekspertów. Pomożemy dobrać odpowiedni pokarm, dostosowany do potrzeb Twoich papug!

Pokaż więcej