Sklep zoologiczny dla Twojego pupila!

Maty chłodzące

Aktywne filtry

Lato to prawdziwe wyzwanie dla Twojego czworonoga. Gruba, gęsta sierść i ograniczona powierzchnia pocenia nie ułatwiają psu chłodzenia się w czasie wysokich temperatur. Jest to szczególnie uciążliwe dla szczeniąt, ciężarnych suk, starszych osobników, psów otyłych oraz osobników w trakcie rekonwalescencji. Jak możesz zatem pomóc swojemu pupilowi podczas upałów? Dobrym sposobem jest mata chłodząca dla psa.

W naszym asortymencie mamy wiele modeli renomowanych producentów, np. Trixie mata chłodząca. Gwarantują one Twojemu pupilowi przyjemne uczucie chłodu i wspomagają regulację temperatury ciała w trakcie naprawdę uciążliwych upałów. Już teraz sprawdź dostępną ofertę!

Jak pies radzi sobie z upałami?

Temperatura ciała psa jest wyższa niż u ludzi – wynosi ok. 37–38,5 stopni Celsjusza (w zależności od rasy, wieku oraz stanu zdrowia). Do tego należy dodać gęstą sierść, która świetnie sprawdza się w chłodne dni, jednak w lecie staje się dla czworonoga utrapieniem. 

Pies ma ograniczoną powierzchnię pocenia się – może to robić jedynie poprzez opuszki łap i nos. Dlatego może regulować temperaturę ciała tylko poprzez ziajanie i linienie.

Koniecznie dopilnuj, by Twój pupil miał stały dostęp do świeżej, chłodnej wody i przebywał w zacienionych miejscach. Wysokie temperatury powodują szybszą utratę wody z organizmu, a to zwiększa ryzyko odwodnienia, przegrzania i udaru cieplnego!

Sposoby na schłodzenie psa

Najprostszym sposobem na obniżenie temperatury ciała psa jest kąpiel chłodząca. Jednak to rozwiązanie ma swoje wady. Każdy właściciel czworonoga wie, jak pachnie mokra sierść. Zwierzak świeżo po kąpieli oznacza też najczęściej mokre mieszkanie. Co więcej, częste moczenie może doprowadzić do wystąpienia zmian skórnych, a pies może się nawet przeziębić!

Zamiast więc oblewać zwierzaka wodą w trakcie upałów, warto wybrać maty chłodzące dla psa. Leżenie na macie skutecznie pozwoli mu przetrwać najgorsze temperatury. Leżenie na chłodnej powierzchni pomaga psu w termoregulacji za sprawą powolnego schładzania, jest więc też przyjemnym doznaniem.

Dlaczego powinieneś kupić matę chłodzącą dla swojego pupila?

Wspomaga ona regulację temperatury ciała zwierzęcia.

Daje przyjemne uczucie chłodu.

Jest łatwa w czyszczeniu i w obsłudze.

Będzie doskonała jako wkład do legowiska czy izolacja od twardej podłogi.

Możesz ją zabrać wszędzie – świetnie sprawdzi się podczas wspólnych podróży samochodem lub pociągiem.

Na rynku dostępne są dwa rodzaje mat chłodzących:

z wełną chłodzącą – matę zanurza się na kilka minut w zimnej wodzie. Efekt chłodzący utrzymuje się nawet przez 48 godzin;

z wkładem żelowym – jest to substancja, która aktywuje się pod wpływem ciężaru psa. Jeśli chcesz zwiększyć efekt chłodzenia, włóż matę na kilka minut do lodówki.

Maty chłodzące dla psów są dostępne w wielu rozmiarach i kolorach, więc łatwo dopasujesz je do każdego psa – zarówno ukochany york, jak i wielki bokser schłodzą się podczas upalnych dni. 

Sprawdź modele dostępne w naszym sklepie!

Pokaż więcej