Sklep zoologiczny dla Twojego pupila!

Basenik

Aktywne filtry

W gorące dni z niepokojem i współczuciem obserwujesz psa, który szuka chłodu? Tymczasem łatwo możesz zapewnić mu ulgę i radość w basenie dla psów. 

Zrozumieć potrzeby psa w gorące dni

Upały mogą być bardzo nieprzyjemne dla zwierząt i bywają dla nich niebezpieczne. W ekstremalnych przypadkach mogą prowadzić nawet do przegrzania. Naturalne metody chłodzenia, w jakie natura wyposażyła psa, są czasami niewystarczające w przydomowych lub miejskich warunkach. Wesprzyj go w te dni! Basen dla psów rozwiąże problem.

Nie każdy pupil ma szansę na kąpiel w jeziorze, a np. polewanie wodą może zaszkodzić zwierzęciu. Kup basen dla psa i pozwól mu w gorące dni samemu decydować, ile ochłody potrzebuje.

Ponieważ u psa wymiana temperatury zachodzi w dużej mierze przez łapy, nie musi pływać czy nurkować, by odczuć ulgę. Dlatego kupno nawet niewielkiego basenu to szansa na ochłodę dla Twojego podopiecznego. Zapewnij mu w ten sposób także rozrywkę. Czego więcej potrzeba opiekunowi niż wesoły, zrelaksowany pies? 

Jak dobrać rozmiar basenu dla psa?

Baseny różnią się od siebie rozmiarami. Ich średnica może wynosić 80 cm, ale znajdziesz też dwa razy szersze. Wysokość ścianek może mieć 20 lub 30 cm. Dobierając rozmiar basenu, myśl nie tylko o rozmiarach ogródka czy balkonu, ale przede wszystkim o wielkości i sprawności Twojego psa. 

Zadbaj o to, by mógł łatwo brodzić w wodzie i nie miał problemu z wchodzeniem do niej. Jeżeli masz więcej pupili, pamiętaj, by w gorące dni mogły korzystać z kąpieli bez rywalizacji o przestrzeń. 

Basen do zdań specjalnych

Być może obiły Ci się o uszy próby dostosowania dla psów dziecięcych baseników lub piaskownic. Nie jest to bezpieczne, gdyż rodzaj podłoża powinien zapewnić zwierzęciu stabilność. Ważny jest też problem trwałości basenu w zetknięciu z możliwościami pazurów i zębów naszego ulubieńca. 

Baseny dla psów wykonywane są z trwałych materiałów, dostosowanych do takich zagrożeń. Ich podłoże jest często dodatkowo usztywniane płytą, a ścianki są wytrzymałe i odporne na przegryzienie. Nie obawiaj się o bezpieczeństwo swojego psa. Dostarczasz mu produkt zaprojektowany specjalnie dla niego.

Przygotowanie kąpieli – bez pompki, bez wysiłku

Baseny dla psów są łatwe w obsłudze. To baseny rozporowe, do ich rozłożenia nie potrzebujesz pompki, a ich niewielka głębokość pozwoli Ci szybko napełnić je wodą. Także jej wymiana i utrzymanie w czystości nie będzie problematyczne. 

Do tego basenu nie możesz używać żadnych środków chemicznych – znasz swojego psa i wiesz, że nieraz się z niego napije! Ogromnym ułatwieniem będzie wybranie modelu z system do wypuszczania wody. Zapewnij sobie w ten sposób spokój o zdrowie twojego zwierzaka. 

Baseny dla psów składają się do niewielkich rozmiarów. Łatwo zabrać ze sobą taki basen, gdy wybierasz się na wakacje. Zamiast z niepokojem zerkać na przegrzane zwierzę, szybko rozłożysz mu basen. Nawet niewielka ilość wody sprawi, że wspólny wypad będzie dla wszystkich przyjemnością. 

Stwórz psu miejsce do kąpieli i zapewnij mu komfort w miejscu, w którym z Tobą żyje. Basen dla psa to zakup, za który Twój podopieczny z pewnością będzie wdzięczny!