Kliker dla psa

Kliker dla psa

Aktywne filtry

Szukasz sprawdzonej metody treningowej, która sprawi, że Twój pies będzie posłuszny? Wypracowanie właściwego zachowania u pupila jest żmudne i czasochłonne. Kliker to nieoceniona pomoc w szkoleniu psa. Sprawdź, jakie efekty przyniesie regularny trening z klikerem.

O co chodzi w szkoleniu z klikerem?

Czy zawsze, gdy wracasz do domu, nagradzasz swojego czworonoga smakołykiem za to, że był grzeczny podczas Twojej nieobecności? Po pewnym czasie już na sam dźwięk domofonu będzie mu cieknąć ślinka. W ten sposób działa opisane przez Pawłowa warunkowanie klasyczne. Dźwięk, który początkowo był dla psiaka zupełnie obojętny, teraz kojarzy mu się z ulubionym jedzeniem.

Warunkowanie klasyczne już od dawna używane jest w szkoleniu psów. To skuteczna metoda treningowa, która przynosi efekty dzięki pozytywnym wzmocnieniom. Widać to nawet w przypadku bardziej odpornych psów!

Podstawowe zasady treningu z klikerem

Na początku dźwięk klikera będzie dla Twojego psa zupełnie obojętny. Aby zaczął działać, konieczne jest zbudowanie odpowiedniego skojarzenia – kliknięcie oznacza nagrodę w postaci smakołyku.

Nauka skojarzeń to absolutna podstawa sukcesu treningu z użyciem klikera. Nie oczekuj wiele już po pierwszych próbach. Po prostu klikaj i częstuj psa jego ulubioną przekąską. Kliknięcie – przysmak. Kliknięcie – przysmak. Twój psiak zrozumie, o co w tym chodzi, szybciej, niż Ci się wydaje!

Do jakiego treningu można wykorzystać kliker?

Kliker jest niezwykle uniwersalny. Służy pomocą w szkoleniu zarówno szczeniaków, jak i psów dorosłych. Przy jego pomocy nauczysz psa chodzenia przy nodze i innych nowych sztuczek. Dźwięk klikera będzie się psiakowi kojarzyć z nagrodą, co bardzo szybko przyniesie efekty. Pamiętaj tylko o tym, aby po każdym kliku nagrodzić psa smakołykiem!

Pozytywne wzmocnienia są w treningu psów o wiele skuteczniejsze niż kary. Na reakcje czworonoga wpływasz dzięki nagrodom. Pies ma skojarzenia z pozytywnymi bodźcami i chętnie wykonuje Twoje polecenia. Wykorzystaj kliker w procesie szkolenia swojego pupila i przekonaj się, że z każdym treningiem jego zachowanie będzie się zmieniać!

Jakie zalety ma szkolenie psa z użyciem klikera?

Trening z klikerem jest skuteczny. Gdy tylko Twój psiak zrozumie, że tuż po charakterystycznym dźwięku czeka go nagroda, to szybciej i chętniej będzie poznawać nowe umiejętności. Uważaj jednak, aby błyskawicznie reagować kliknięciem, gdy pies spełni Twoje polecenie. Dzięki temu precyzyjnie oznaczysz zachowanie, które ma być wzmocnione.

Psy nie potrafią rozmawiać z nami ludzkim językiem. Jednak wprawne oko właściciela potrafi rozpoznać emocje i potrzeby czworonoga na podstawie jego zachowania i reakcji na określone bodźce. Kliker to proste narzędzie, które usprawni Waszą komunikację. Będzie ona łatwiejsza także dla psa.

Chcesz wzmocnić u psa pożądane zachowania? Wypróbuj trening z klikerem. Już dziś zamów ten uniwersalny gadżet treningowy i obserwuj postępy w nauce swojego pupila!

Pokaż więcej