Sklep zoologiczny dla Twojego pupila!

Półki

Aktywne filtry

Koty potrzebują dużej przestrzeni do prawidłowego rozwoju – nawet do kilkuset metrów kwadratowych! Niestety współczesne mieszkania w blokach są znacznie mniejsze. Co możesz zrobić, by zapewnić pupilowi komfort? Nie musisz kupować większego lokum. Wystarczy, że zainwestujesz w półki dla kota. Pozwolą Ci one stworzyć w domu tak zwany trzeci wymiar, który zwierzak będzie mógł swobodnie eksplorować, skacząc i wspinając się na poszczególne poziomy.

Dostępne rodzaje półek dla kota

Półki dla kota występują w wielu odsłonach. Różnią się metodą montażu: mogą być mocowane do ściany albo instalowane na kaloryferze. Pierwsze z nich to dobre rozwiązanie w przypadku zwierzaków, które uwielbiają odpoczywać na dużych wysokościach i stamtąd obserwować otoczenie. Drugie z pewnością przypadną do gustu ciepłolubnym futrzakom. Oba modele mogą służyć też jako legowisko.

Sporym zainteresowaniem klientów cieszy się obecnie półka służąca do kreatywnej zabawy, czyli tak zwana autostrada. Zazwyczaj składa się na nią kilka odrębnych elementów o różnych wielkościach oraz kształtach – występują tam nie tylko płaszczyzny poziome, ale również pionowe i ukośne, a także drabinki, mostki czy drapaki.

Wspomniana konstrukcja świetnie sprawdzi się w mieszkaniach, gdzie na co dzień przebywa kilka kotów. Każdy pupil znajdzie na niej swoje ulubione miejsce. Minimalizuje to ryzyko wystąpienia rywalizacji między zwierzakami, a jednocześnie pozwala mruczkom rozwijać nabyte umiejętności i działać zgodnie z wrodzonymi instynktami.

Pamiętaj o tym, że wszystkie koty – nawet te udomowione – mają silną potrzebę polowania, skakania i drapania.

Na uwagę zasługują również półki dla kota w formie kosza. Tego typu meble stanowią idealne rozwiązanie dla pupili w starszym wieku. Można w nich umieścić poduszkę lub niewielki koc. Dzięki temu zwierzak poczuje się jeszcze bardziej komfortowo podczas wypoczynku. Wystarczy, że dobierzesz dodatki do rozmiarów danego akcesorium. Niektórzy producenci sprzedają też wspomniane gadżety w zestawie razem z półkami.

Na co zwrócić uwagę, wybierając półki dla kota?

Przy zakupie opisywanych akcesoriów warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Znaczącą rolę odgrywa w tym przypadku jakość produktu. Półki dla kota powinny być wykonane z solidnych materiałów o zwiększonej wytrzymałości, odpornych na działanie czynników zewnętrznych. Muszą też znosić duże obciążenia. Bardzo często spotyka się półki wykonane z drewna.

Inna, ale równie istotna kwestia dotyczy sposobu instalacji. Każde akcesorium musi zostać wyposażone w haczyki umożliwiające montaż. Pamiętaj, że od tego, jak zostanie zamocowana półka, zależy w dużej mierze bezpieczeństwo Twojego pupila.

Jeśli szukasz dobrych i sprawdzonych półek dla kota, zajrzyj do naszej oferty. Wszystkie produkty zostały podzielone na kategorie. Dzięki temu łatwiej odnajdziesz akcesoria dostosowane do potrzeb Twojego miauczącego domownika. Nie zwlekaj i już teraz zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy.