Jak uchronisz swojego psa przed kleszczami ?

Jak uchronisz swojego psa przed kleszczami ?

Czy już wiesz w jaki sposób zabezpieczysz swojego pupila przed atakami kleszczy? Zapewne każdy z nas słyszał o obrożach przeciwkleszczowych. Jednak sposobów na walkę z tymi pajęczakami jest o wiele więcej. Zaczynając od kropelek spot-on, a kończąc na naturalnych preparatach, które możesz zrobić sam.

 

Przedstawiamy kilka ze sposobów, aby łatwiej było dobrać odpowiednią metodę dla Waszych czworonożnych pociech:

 

- obroża na kleszcze i pchły

 

- krople na pchły i kleszcze

 

- spray na kleszcze

 

- ultradźwiękowy odstraszacz przeciw kleszczom

 

- zasypka na pchły i kleszcze

 

- mgiełki przeciwkleszczowe i przeciwpchelne na bazie olejków eterycznych.

 

 

I tutaj chcielibyśmy skupić się na ostatnim podpunkcie, ponieważ sami możecie przygotować je w domu, bądź zakupić w odpowiednich sklepach.

 

Zacznijmy od tak zwanych MINUSÓW. Preparaty na bazie olejków eterycznych mogą utrzymywać się do 4-5 godzin, więc musicie pamiętać o regularnym ich stosowaniu. Z racji tego, iż kleszcze uodparniają się na różne substancje (i nie są to jedynie olejki), w Waszej gestii pozostaje również testowanie preparatów, które najlepiej się sprawdzają. 

 

Plusem jest chociażby sam ich koszt, oraz, co zapewne staje się dla nas coraz ważniejsze, dbanie o nasze środowisko, ponieważ mówimy tutaj o destylacji kwiatów , korzeni, liści czy kory.

 

Jednym z najpopularniejszych i najczęściej używanych w tym celu olejków eterycznych jest olejek lawendowy, który w połączeniu z olejkiem eukaliptusowym, czy goździkowym wzmacnia działanie odstraszające. Niewielka ich ilość dodana do kosmetyków dla zwierząt zmniejszy również ich stres i pozwala im się odprężyć.

 

Olejek goździkowy- odstrasza insekty, owady, zwłaszcza meszki. Działa on przeciwgrzybiczo, przeciwbakteryjnie, działa kojąco na ukąszenia owadów oraz gojąco na stany zapalne.

 

Zawsze pamiętaj, że pomimo zabezpieczenia które wybierzesz, należy sprawdzać czy na skórze Twojego psa nie ma kleszczy. Po każdym spacerze, czy po buszowaniu Twojego pupila w ogrodzie przejrzyj dokładnie swojego przyjaciela. Na ogół, aby doszło do zakażenia psa babeszjozą lub boreliozą konieczne jest przynajmniej 24 godziny żerowania kleszcza na zwierzęciu, aby doszło do zakażenia tą chorobą.