Darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 99 zł

Kocyk dla kota – dlaczego warto zapewnić go pupilowi?

Liczba produktów: 1

Kocyk dla kota – ciepły, mięciutki, przewiewny, w pięknych kolorach – to przedmiot, który kupujemy bez namysłu, chcąc uszczęśliwić swojego pupila. Często zdarza się jednak, że zwierzak w ogóle nie jest nim zainteresowany. Co zrobić, by koc stał się dla kota ulubionym miejscem wypoczynku?

Kocyki dla kota i dla opiekuna

O ile nie ma sensu walczyć z kocim zamiłowaniem do kartonów, o tyle warto położyć specjalny koc dla kota w często wybieranym przez niego miejscu wypoczynku, jakim może stać się sofa czy fotel. Szybko przekonasz się, że zdecydowanie łatwiej doczyścić kocyk dla kota (szybkoschnący, z materiału „odpychającego” sierść) niż Twoje meble.

Czym jest kocyk dla kotka?

Do korzystania z kocyka najłatwiej przekonać kilkutygodniowe kocię, które niedawno rozstało się ze swoją rodziną. Miękki materiał imituje przytulną sierść matki i daje zwierzakowi poczucie bezpieczeństwa. Dobrym pomysłem jest zakup elektrycznego koca dla kota, zapewniającego wypoczynek w cieple porównywalnym z temperaturą matczynego ciała.

Kocyki dla kota dorosłego

Choć dorosłe koty często są samotnikami, nadal cenią sobie poczucie bezpieczeństwa podczas wypoczynku. Śpią w miejscach, które zapewniają im dobry punkt obserwacyjny. Relaksują się w otoczeniu znajomych zapachów. To o wiele ważniejsze niż miękkie podłoże, którego zdają się wcale nie potrzebować.
 
Jeśli więc chcesz, by kocyk dla kota zaspokoił jego potrzeby, chroniąc przy tym Twoje meble, zadbaj o to, by:

- leżał dokładnie w tym miejscu, w którym lubi wypoczywać Twój pupil,
- nie pachniał intensywnie detergentami, lecz wydzielał akceptowany przez zwierzaka aromat – w tym celu możesz np. spryskać koc feromonami dla kotów albo kocimiętką.
 
Twój podopieczny na pewno doceni wówczas swój kocyk!