MIMIKO

MIMIKO - Mata węchowa edukacyjna różowy błękitny granatowy L

68.80 zł
Ilość
-
+
Za ten produkt otrzymasz 69 pkt
Kod produktu : 5903949850666
Dostępny Dostępny
Szybka wysyłka Szybka wysyłka
Bezpieczne zakupy Bezpieczne zakupy
Dostawa 2-3 dni Dostawa 2-3 dni

Mata węchowa MIMIKO Pets to  świetna forma rozrywki dla Twojego pupila.

Mata węchowa MIMIKO Pets to fantastyczna zabawka edukacyjna. Mata węchowa świetnie rozwiązuje wiele problemów behawioralnych u zwierzaków takie jak: stres związany z samotnym zostawaniem w domu, zaburzenia odżywiania tj: zbyt szybkie spożywanie pokarmu, brak zainteresowania jedzeniem, stres podczas jedzenia. Dodatkowo mata węchowa jest świetną formą spędzania czasu z pupilami. Mata MIMIKO Pets wykonana jest wyłącznie z certyfikowanych materiałów.Mata węchowa MIMIKO Pets to  świetna forma rozrywki dla Twojego pupila.

Maty węchowe maja niezliczenie wiele zalet. Niewątpliwą zaletą jest rozładowanie nadmiaru energii i emocji psa. Węszenie może zająć psa na długo i zmęczy go jak długi spacer. Pies dzięki korzystaniu z maty węchowej zwiększa swoją pewność siebie, poprzez dobrze wykonane zadanie jakim jest wywęszenie jedzenia. Mata może spowodować, że dla psa niejadka jedzenie stanie się dużo bardziej interesujące. Natomiast dla psa, który je zbyt łapczywie, mata stanie się fantastyczną przeszkodą w pochłanianiu ogromnych ilości pokarmu naraz. Wpłynie to bardzo pozytywnie na trawienie, a co za tym idzie zdrowie Twojego zwierzaka!


Mata węchowa jest sposobem na rozwiązanie problemów behawioralnych.

Niekiedy nasze czworonogi jedzą zbyt łapczywie. Mata genialnie niweluje ten problem. Pies musi spędzić wiele czasu zanim wywęszy jedzenie. Dzięki temu pies je dużo wolniej, co więcej nie połyka powietrza w trakcie posiłku. Co jak wiemy może spowodować nieprzyjemne dolegliwości. Jeżeli posiadamy psa , który ma odwrotny problem i jest niejadkiem, mata może wzbudzić jego zainteresowanie, poprzez sam proces wyszukiwania jedzenia. Pies poczuje ogromną satysfakcję, kiedy wywęszy smakołyk. Jeżeli pies nie lubi zostawać sam w domu, mata może być świetnym rozwiązaniem, jeżeli dobrze schowamy smakołyki, pies będzie potrzebował dużo czasu, zanim dotrze do celu ???? Dodatkowo całym procesem będzie zmęczony, co osłabi jego emocje podczas samotnego pobytu w pustym domu lub mieszkaniu.


Mata węchowa to świetny sposób na wzmocnienie więzi ze swoim czworonogiem.

Warto zaznaczyć, że niektóre psy wymagają z naszej strony większego zaangażowania. Na początku zabawy warto przeszkolić naszego przyjaciela jak należy używać maty. Pomiędzy paskami ukryjcie ulubione smakołyki tak, aby nasz zwierzak widział gdzie je chowacie. Kiedy nasz pupil odnajdzie smakołyk należy go pochwalić, dzięki temu nasz pies nabierze pewności siebie i zabawa stanie się dla niego łatwiejsza.


Antypoślizgowy, bezpieczny spód maty

Marka MIMIKO Pets jako jedyna na rynku oferuje matę węchową na bezpiecznym, twardym, bezzapachowym, gumowym spodzie.

Zdecydowana większość mat dostępnych na rynku wykonana jest na gumowych wycieraczkach produkowanych z odpadów gumowych lub ostrych, plastikowych elementów.

Podstawa do maty pochodzi od polskiego producenta i wykonana jest z bezpiecznego kauczuku z dodatkiem gumy. Dodatkowo jako jedyna posiada antypoślizgowe nóżki, dzięki czemu mata nie przesuwa się łatwo podczas zabawy.


BEZPIECZNE MATRIAŁY

Użyte przez nas materiały do produkcji mat węchowych posiadają certyfikat OEKO-TEX. Dzięki badaniom, które przeprowadzane są w laboratoriach na całym świecie wszystkie certyfikowane produkty są wolne od środków wpływających niekorzystnie na zdrowie ludzi i zwierząt (m.in. formaldehydów, pestycydów czy substancji, które mogą być przyczyną wywoływania alergii). Ocenie podlegają również takie czynniki jak zapachy obce czy odporność na pot i ślinę. Etykiety standardu najwyższej jakości Oeko-Tex można zauważyć m.in. na pościelach, kołdrach, poduszkach oraz bieliźnie pościelowej i dziecięcej.

PARAMETRY:

  • Wymiary: 45cm x 30cm
  • Materiał podstawy: guma
  • Wymiar podstawy: 33cm x 21cm
  • Materiał warstwy wierzchniej: polar
  • Waga: 1kg

Pokaż więcej