Produkty Flexi w sklepie hubun.pl

Właścicielem firmy Flexi jest Niemiec - Flexards. Na pomysł by zaprojektować smycz wpadł podczas spaceru ze swoją suczką. Nie podobało mu się to, że musi zwijać linkę, na której wyprowadzał swojego psa. Powiedział “dość” i chciał stworzyć mechanizm, który ułatwi jemu i wszystkim innym spacery ze swoimi pupilami. Pomysł na Flexi padł 1972 roku w Niemczech. Jak się okazało producent podbił rynek światowy i stał się liderem w swojej dziedzinie aż w 90 krajach. W 2010 roku marka ta została okrzyknięta marką stulecia. Minęło 40 lat od wyprodukowanie pierwszych smyczy Flex, a ona nadal cieszy się ogromną popularnością i jest inspiracją dla innych produkcji.

W swojej ofercie mają 9 kolekcji smyczy. Są to różne typy, w różnych kolorach. Kolekcje mają swoje nazwy i prezentują się następująco:

  • Flexi Comfort – dwukolorowa smycz. Dzięki zastosowaniu dwóch przeciwstawnych kolorów przykuwa wzrok. Ponadto posiada lepsze hamulce. Istnieje możliwość dokupienia do niej akcesoriów Vario: oświetlenia, rączki itp.
  • Flexi Vario – imponująca lista funkcji i akcesoriów zapewnia jeszcze większy komfort spacerów. Smycz zdobyła nagrodę Red Dot Design Award, wyznaczając nowe standardy dla wszystkich wysuwanych smyczy.
  • Flexi Design – modne kolory i funkcje łączą się ze sztywną jakością i standardami inżynieryjnymi, tworząc niezwykłą elegancką smycz spacerową.
  • Flexi New Classic – nowoczesny design, komfortowa rękojeść oraz możliwość dokupienia wszystkich akcesoriów Vario czynią tę smycz wyjątkową w swojej klasie.
  • Flexi Giant – automatyczna smycz, bardzo wytrzymała i przeznaczona dla naprawdę dużych psów, powyżej 50kg masy ciała.
  • Flexi Neon – smycz jest widoczna w każdych warunkach pogodowych dzięki naklejkom odblaskowym i neonowym elementom.
  • Flexi Leather – skórzana smycz Flexi dla naprawdę wymagających klientów.
  • Flexi Glam – wyjątkowo elegancka linia smyczy, ozdobiona kryształkami. Dostępne w czterech ekskluzywnych wzorach.
  • Flexi Colection – imponująca kolekcja Flexi, która łączy błyszczące elementy z matowymi. 

Czym wyróżniają się produkty Flexi?

Smycze posiadają bardzo wygodną rączkę i długą taśmę lub linkę. Mają po 5 albo 8 metrów długości. Taśmy przeznaczone są raczej dla większych i cięższych ras psów, linki natomiast są o wiele lżejsze i dedykowane są małym psom. Najważniejszym aspektem całej produkcji jest jednak mechanizm, który pozwala na automatyczne regulowanie długości smyczy. Zwijający mechanizm zamknięty jest w ergonomicznym korpusie. Smycze mają wyznaczoną odpowiednią wagę psa - dopiero wtedy działają jak trzeba i możemy cieszyć bardzo wygodnymi i swobodnymi spacerami.