Darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 99 zł

Koty to wyjątkowo czyste zwierzęta, które przeznaczają wiele czasu na zabiegi higieniczne. Niemniej bardzo ważne jest uzupełnianie ich odpowiednią pielęgnacją. Postaw na suplementy dla kota na sierść, które odżywią ją i nawilżą, a także będą działać łagodząco na skórę.

Witaminy dla kotów na sierść – pomoc przy chorobach skóry

Koty to ogromne czyściochy i w naturalny sposób same zaspokajają większość swoich potrzeb w zakresie pielęgnacji sierści i skóry. Mimo to mogą zdarzyć się u nich problemy dermatologiczne. Wybierz suplementy dla kota na sierść, aby zapewnić piękny wygląd swojego pupila, ale i wspomóc leczenie chorób skóry i sierści.

Witaminy dla kotów na sierść są szczególnie polecane przy pozbyciu się skutków zakażeń skórnych, którym towarzyszą podrażniona, swędząca, zaczerwieniona i wysuszona skóra. Produkty te wspomagają naturalną barierę ochronną, działając tym samym profilaktycznie i zmniejszając ryzyko zakażeń.

Suplementy na sierść kota – co zawierają i jak je stosować?

Zastanawiasz się, jakie składniki zapewniają korzystne działanie suplementom na sierść dla kota. Najczęściej spotkasz w nich miedź koloidalną, która znana jest z działania przeciwgrzybiczego i przeciwbakteryjnego, zatem chroni przed rozwojem infekcji. Kolejny znany składnik to olejek z drzewa herbacianego, który działa regenerująco, nawilżająco i łagodząco.

Doskonałym wyborem będą suplementy na sierść kota, które będziesz mógł wykorzystać bez obaw również u innych zwierząt domowych. Przeglądając ofertę, zwróć uwagę na sposób aplikacji – wygodne są produkty w atomizerze. Jeśli Twój kot boi się dźwięku wydawanego przez atomizer, wypróbuj preparaty w formie płynnego żelu. Wystarczy, że spryskasz nimi sierść zwierzęcia zalecaną przez producenta ilością i w odpowiedniej częstotliwości. Stosując się do wskazań producenta, masz pewność, że produkt jest całkowicie bezpieczny.