Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Uzdatniacze do wody

Liczba produktów: 4
Wyczyść filtry
Aqua Nova

Woda z kranu jest niebezpieczna dla zdrowia ryb, ponieważ podrażnia ich skrzela i skórę. Co zatem zrobić, żeby temu zapobiec? Pomocny jest uzdatniacz wody do akwarium, który współdziała z odpowiednimi filtrami. Sprawdź, jak stworzyć bezpieczne środowisko dla rybek!

Uzdatniacz wody do akwarium – co warto wiedzieć?

Uzdatniacz wody do akwarium usuwa z niej chlor, amoniak i metale ciężkie, a tym samym wspiera prawidłowy rozwój rybek i roślinności, obniża zawartość azotanów i fosforanów, które stanowią pożywkę dla glonów. Dzięki temu poprawiają warunki środowiskowe dla organizmów wodnych. Niektóre uzdatniacze zawierają substancje antystresowe, które skutecznie uspokajają ryby i ułatwiają im aklimatyzację. Pamiętaj, żeby regularnie stosować produkty krystalizujące i odmulające wodę.

Kamienie napowietrzające i uzdatniacze – jak działają?

Kamienie napowietrzające do akwarium dostępne są w postaci kostki lub walca. Akcesoria zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu na pewno spełnią swoje zadanie. Prezentowane produkty napowietrzają wodę, co oznacza, że dostarczają one do zbiornika niewielkie bąbelki powietrza. Banieczki dotleniają wodę, a im dłużej się na niej utrzymują, tym sprawniej zachodzi wymiana gazowa. Dodatkowe natlenienie pozwala stworzyć rybkom lepsze warunki do życia.

Uzdatniacz wody akwariowej pozwala utrzymać jej odpowiednią twardość i pH. Dzięki temu będziesz mógł podziwiać piękne, zdrowe ryby i bujną roślinność. Oprócz tego uzdatniacze wzbogacają wodę o niezbędne witaminy i minerały, jednocześnie nie zaburzają jej parametrów.

Uzdatniacz wody do akwarium – jak stosować?

Jeśli produkt działa natychmiastowo, wlej go bezpośrednio do akwarium. Uzdatniacze zapewniające długotrwały efekt powinieneś umieścić w filtrze. Warto go stosować zarówno przy zakładaniu nowego zbiornika, jak i cotygodniowej podmiany wody czy po zastosowaniu leków.

W ten sposób nie tylko chronisz ryby przed szkodliwym działaniem wody wodociągowej, lecz także sprawiasz, że zbiornik wygląda na zadbany.