Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

VERSELE - LAGA - Wielka kula tłuszczowa 500g

5.63 zł
Ilość
-
+
Za ten produkt otrzymasz 6 pkt
Kod produktu : 5410340644072
Dostępny Dostępny
Szybka wysyłka Szybka wysyłka
Bezpieczne zakupy Bezpieczne zakupy
Dostawa 2-3 dni Dostawa 2-3 dni

VERSELE LAGA MENU NATURE WIELKA KULA TŁUSZCZOWA DLA PTAKÓW ZIMUJĄCYCH
Duża kula tłuszczowa dla zimujących ptaków 500g


Przeznaczenie Versele Laga dużej kuli tłuszczowej

  • Jedna, duża kula tłuszczowa, zapakowana w folię, przeznaczona do dokarmiania dziko żyjących ptaków.


Kula służy do wywieszenia na zewnątrz, jest zapakowana z siateczkę, wystarczy wyjąć przysmak z folii i zawiesić np na drzewie.     


Charakterystyka karm dla ptaków zimujących

  • Kule tłuszczowe to tradycyjne pożywienie, podawane dzikim ptakom w okresie zimy.  Kula Versele Laga Menu nature jest mieszanką czystego tłuszczu wołowego, zbóż i nasion.
  • Dostarcza ptakom dużą dawkę energii potrzebną im do utrzymania odpowiedniej temperatury ciała.
  • Ten pokarm dla ptaków, został przebadany na zawartość nasion Ambrosia, aby zapobiec inwazji tych pasożytniczych roślin na ogród


Waga 500 g

W opakowaniu jedna,  duża kula

Kod producenta: 464407


Dlaczego warto dokarmiać ptaki zimujące? 

Liczba dzikich ptaków w miastach, które trzeba dokarmiać ciągle się powiększa. Dlaczego? Naturalne środowisko ptaków zanika, a w mieście mają one często problem ze znalezieniem pożywienia. Na szczęście systematycznie rośnie tez liczna ludzi dokarmiających ptaki. Chcemy w ten sposób ofiarować coś od siebie naturze, ale jednocześnie chcemy wiedzieć, że kupujemy wartościowe produkty dla ptaków. Dzikie ptaki potrzebują dokarmiania, a my lubimy je dokarmiać. Poza satysfakcją wynikają z poczucia pomocy potrzebującym zwierzętom otrzymujemy inne korzyści. Zwiększamy ilość ptaków w swoim otoczeniu, w parku, ogrodzie czy na placu zabaw przed blokiem. Uczymy dzieci dbania o zwierzęta, mamy też możliwość obserwowania ptaków z bliska, poznawania nowych ich gatunków. Warto poczytać co lubi dany gatunek ptaków i spróbować zachęcić je do odwiedzenia naszej stołówki.

Kiedy dokarmiać ptaki?

Jesienią, zanim spadnie śnieg, ptaki bez problemu same znajdują pożywienie i nie potrzebują naszej pomocy. Dokarmianie zaczynamy gdy nie są one w stanie same znaleźć pokarmu, po silniejszych przymrozkach i jak spadnie śnieg. Ptaki dokarmiamy aż do wiosny, do momentu gdy zrobi się cieplej i zniknie śnieg. Trzeba pamiętać, że ptaki przyzwyczają się do miejsca, w którym mogą znaleźć jedzenie. Trzeba karmić je regularnie.

Jak dokarmiać ptaki?

Najłatwiej robić to wieszając na drzewie karmnik i potem systematycznie go zapełniając, np. gotowymi mieszankami zawierającymi pszenicę, proso, owies, nasiona. Możemy też podawać ptakom dodatkowe smakołyki np. o słonecznik w łupinach, sezam, nasiona lnu, pestki dyni, suszoną jarzębinę czy owoce głogu lub derenia – czyli produkty, będące ich naturalnym pożywieniem. Ważne jest też aby z karmnika regularnie usuwać odchody i resztki pokarmu, dbając aby karma, która się  w nim znajduje była zawsze świeża. Karmnik wieszamy w zacisznym miejscu, tak żeby nie miały do niego dostępu drapieżniki. Nie wieszajmy go zbyt blisko parapetu, bo ucztujące ptaki mógłby zaatakować kot. Można też zaopatrzyć się w specjalne tuby z pokarmem lub kupić pojedyncze kule tłuszczowe dla sikorek i powiesić je na drzewach. Ptaki uwielbiają też słonecznik i orzeszki ( naturalne, nie solone). Są one dostępne w wygodnych siateczkach, wygodnych  do powieszenia. Jako uzupełnienie ptasiej diety możemy wbić na gałązkę drzewa jabłko. Zimą warto przy ptasiej stołówce zamontować poidełko, a nawet niewielką kuwetę z wodą. Zimą często trudno jest ptakom uzyskać dostęp do świeżej wody, na pewno docenią więc nasze starania.


Uwaga! Karma dla ptaków nie może zawierać soli, nie wieszajmy więc kawałka tłustego wędzonego boczku. Sikorkom można podawać słoninkę, ale taką nieprzetworzoną, bez przypraw i jeśli ptaki jej nie zjedzą w ciągu kilku dni trzeba ją wymienić na świeżą. Nie wolno podawać im zepsutego jedzenia, np. spleśniałego chleba. Karmiąc ptaki używamy tylko naturalnych, nieprzetworzonych produktów.


Pokaż więcej

produkty pochodzenia roślinnego, oleje i tłuszcze, nasiona, zboża, minerały


białko 9,5%, tłuszcze 24,0%, popiół surowy 3,5%, włókno surowe 3,0%