Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Pielęgnację ptaków w domu ułatwi szereg akcesoriów, które warto zakupić do klatki. Ich szeroki wybór sprawia, że można je dopasować do wielkości zwierzęcia, a także specyficznych potrzeb danego gatunku.

Akcesoria do klatek dla ptaków – sprawdź wybór lęgówek

Obok podstawowych akcesoriów dla ptaków, które powinny znaleźć się w każdej klatce, np. poidełka czy karmnika, dobrze też wybrać dodatkowe produkty. Tutaj ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się różnego rodzaju lęgówki, które sprawdzą się szczególnie w przypadku ptaków egzotycznych, gdyż zastępują ich naturalne siedliska. Lęgówki mają różne formy – otwarte lub częściowo zabudowane. Są także wykonywane z różnych materiałów, np. z bambusa lub z metalu.

Pozostałe akcesoria dla kanarka, papugi i nie tylko

W klatce warto umieścić także specjale obręcze, na których ptak może sobie przysiąść i odpocząć. Najczęściej są one podwieszane z dodatkowymi elementami dekoracyjnymi lub pozwalającymi zwierzęciu na dodatkową aktywność. Obręcze dostępne są w kilku rozmiarach średnicy, dzięki czemu można wybrać taką, która będzie pasować zarówno do wielkości zwierzęcia, jak i wymiaru klatki. Dodatkowym akcesorium, które przyda się w ptasiej klatce, jest basen kąpielowy dostosowany do potrzeb poszczególnych gatunków.

Oprócz produktów do umieszczenia w klatce warto też zapoznać się z propozycjami ułatwiającymi utrzymanie higieny i czystości w miejscu przebywania ptaków. Przykładem mogą być tutaj preparaty neutralizujące zapachy, które rozpyla się w miejscu bytowania zwierzęcia. Tego rodzaju preparaty przydadzą się również, gdy w domu masz także inne zwierzęta, np. małe gryzonie.