Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Ptaki

Liczba produktów: 148

Ptaki

Bogaty asortyment pokarmu i akcesoriów dla ptaków

Jeśli chcesz kupić kanarka lub papugę, z pewnością zastanawiasz się, jak skompletować wyprawkę. Aby zaspokoić potrzeby ptaka, potrzebujesz nie tylko dobrej karmy, aby Twój ptasi przyjaciel dobrze się rozwijał i miał piękne pióra, lecz także szeregu akcesoriów, które powinny znaleźć się w jego klatce. Ptaki muszą mieć w klatce zapewnione zajęcie, bo w przeciwnym razie mogą się nudzić, przez co będą smutne. Sprawdź, jak zapewnić ulubieńcowi zdrowe, szczęśliwe życie!

Pokarm dla papug i innych ptaków

Szukasz wartościowych ziaren dla ptaków na zimę? W takim razie wybierz pokarm drobnoziarnisty, który dostarcza odpowiednią ilość białka i tłuszczu, a przy okazji jest lekkostrawny. Dzięki temu zyskujesz pewność, że nie zaszkodzi on ptakom, w przeciwieństwie do chleba, bułek czy obwarzanków. Pamiętaj jednak, że istnieją różne rodzaje pokarmu, dlatego inne mieszanki wybieraj dla ptaków ozdobnych, inne dla rodzimych bywalców ogrodów jak np. sikory, gołębie czy wróble, a jeszcze odmienne zestawy ziaren należy podawać np. kaczkom, gęsiom czy gawronom.

Jeśli jesteś właścicielem papużki falistej, wybierz dla niej mieszankę starannie dobranych ziaren. Produkt premium może zawierać proso, owies łuskany, siemię lniane, a także nasiona słonecznika, anyżu i mozgi kanaryjskiej. Produkt dostarcza niezbędnych składników odżywczych, dzięki czemu pozwala zadbać o zdrowie i wygląd papugi. Pamiętaj, żeby zapewnić swojemu ulubieńcowi swobodny dostęp do czystej i świeżej wody. Aby dostarczyć mu dodatkowy zastrzyk witamin i minerałów, raz na jakiś czas podawaj kolbę owocową z prosem i nasionami, jak również kostki mineralne. W ten sposób zadbasz, aby pupil miał zdrowe kończyny, dziób czy piękne pióra na tułowiu.

Szukając pokarmu, upewnij się, że zaspokaja on potrzeby konkretnego gatunku ptaków. W zależności od potrzeb możesz wybrać produkt dla papug falistych, nierozłączek, nimf, australijskich czy afrykańskich, jak również tych żyjących dziko. W razie potrzeby wzbogać ich dietę o suplementy w formie mieszanek ziołowych lub prosa. Jeśli nie jesteś pewny, która propozycja będzie odpowiednia, możesz skorzystać ze specjalnych poradników albo zintegrowanych platform edukacyjnych.

Bogata oferta akcesoriów dla ptaków

Kompletując wyposażenie klatki dla ptaka, pamiętaj o patyczkach, na których będzie mógł wygodnie usiąść. To świetna atrakcja dla Twojego ulubieńca, ponieważ pozwala ona na obserwację otoczenia. W klatce powinno znaleźć się karmidełko, które można łatwo wyczyścić. Jak również wanienka, która nie tylko zapewni zabawę, ale również odpowiednią higienę. Zastanawiasz się, jak dbać o czystość papuziej klatki? Sięgnij po piasek lub podściółkę, a do tego po specjalny preparat, który skutecznie neutralizuje nieprzyjemny zapach, a także usuwa jego źródło.

Pielęgnacja często odbierana jest przez ptaki jako forma kontaktu lub zabawy z opiekunem. Pamiętaj o regularnym obcinaniu pazurów, dzięki czemu ułatwisz im poruszanie się, chwytanie pokarmu czy utrzymanie na żerdzi. Jak urozmaicić czas wolny papudze? Ptaki to zdolne zwierzęta, które lubią być pobudzane intelektualnie, dlatego Twój ulubieniec ucieszy się z wiszącej zabawki ze sznurkiem i dzwonkiem, drabinki, huśtawki lub żerdki ze sznurka. Dodatkowo możesz zaopatrzyć się w akcesoria, które pozwolą na budowanie gniazd czy lęgówki. Istotne jest również to, aby taka klatka była dopasowana do wielkości ptaka, by mógł swobodnie unosić się w powietrzu i rozprostować skrzydła.