Ptaki

Liczba produktów: 166

Bogaty asortyment pokarmu i akcesoriów dla ptaków

Jeśli chcesz kupić kanarka lub papugę, z pewnością zastanawiasz się, jak skompletować wyprawkę. Aby zaspokoić potrzeby ptaka, potrzebujesz nie tylko dobrej karmy, lecz także szeregu akcesoriów. Sprawdź, jak zapewnić ulubieńcowi zdrowe, szczęśliwe życie!

Pokarm dla papug i innych ptaków

Szukasz wartościowych ziaren dla ptaków na zimę? W takim razie wybierz pokarm drobnoziarnisty, który dostarcza odpowiednią ilość białka i tłuszczu, a przy okazji jest lekkostrawny. Dzięki temu zyskujesz pewność, że nie zaszkodzi on ptakom, w przeciwieństwie do chleba, bułek czy obwarzanków.

Jeśli jesteś właścicielem papużki falistej, wybierz dla niej mieszankę starannie dobranych ziaren. Produkt premium może zawierać proso, owies łuskany, siemię lniane, a także nasiona słonecznika, anyżu i mozgi kanaryjskiej. Produkt dostarcza niezbędnych składników odżywczych, dzięki czemu pozwala zadbać o zdrowie i wygląd papugi. Pamiętaj, żeby zapewnić swojemu ulubieńcowi swobodny dostęp do czystej i świeżej wody. Aby dostarczyć mu dodatkowy zastrzyk witamin i minerałów, raz na jakiś czas podawaj kolbę owocową.

Szukając pokarmu, upewnij się, że zaspokaja on potrzeby konkretnego gatunku ptaków. W zależności od potrzeb możesz wybrać produkt dla papug falistych, nierozłączek, nimf, australijskich czy afrykańskich. W razie potrzeby wzbogać ich dietę o suplementy w formie mieszanek ziołowych lub prosa.

Bogata oferta akcesoriów dla ptaków

Kompletując wyposażenie klatki dla ptaka, pamiętaj o patyczkach, na których będzie mógł on wygodnie usiąść. To świetna atrakcja dla Twojego ulubieńca, ponieważ pozwala ona na obserwację otoczenia. W klatce powinno znaleźć się karmidełko, które można łatwo wyczyścić. Zastanawiasz się, jak dbać o czystość papuziej klatki? Sięgnij po specjalny preparat, który skutecznie neutralizuje nieprzyjemny zapach, a także usuwa jego źródło.

Pielęgnacja często odbierana jest przez ptaki jako forma kontaktu lub zabawy z opiekunem. Pamiętaj o regularnym obcinaniu pazurów, dzięki czemu ułatwisz im poruszanie się, chwytanie pokarmu czy utrzymanie na żerdzi. Jak urozmaicić czas wolny papudze? Twój ulubieniec z pewnością ucieszy się z wiszącej zabawki ze sznurkiem i dzwonkiem, drabinki, huśtawki lub żerdki ze sznurka.