Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Pies - akcesoria dla psów

Liczba produktów: 2392


Pies

Jak wybierać akcesoria dla psów różnych ras?

Kompletowanie wyprawki dla psa to nie lada wyzwanie. Trzeba pamiętać o akcesoriach do karmienia, pielęgnacji, spaceru i wielu innych dodatkach. Najważniejsze jest to, aby uzależnić swój wybór od rozmiaru czworonoga, a także jego potrzeb. Innych rzeczy potrzebuje berneński pies pasterski czy golden retriever, a innych – owczarek niemiecki, collie albo cavalier king charles spaniel czy shih tzu. Każdy piesek ma dodatkowo własny charakter, który warto uwzględnić, wybierając dla niego produkty.

Aby jednak to zrobić, trzeba najpierw czworonożnego przyjaciela dobrze poznać. Zanim dowiesz się, jaki jest jego temperament, warto skompletować najpotrzebniejsze rzeczy. Sprawdź, jakie są elementy wyprawki dla wszystkich ras psów!

Karma, akcesoria i przysmaki – podstawowe rzeczy, których potrzebuje pies domowy

Karma dla psa to podstawa wyprawki dla czworonoga.  Twój pupil potrzebuje jedzenia, które jest dostosowane do jego wieku i rozmiaru. Szczenię dużej rasy, takiej jak labrador retriever, wymaga innego rodzaju pożywienia niż przedstawiciel mniejszej rasy. W przypadku dorosłych zwierząt spokojny psiak będzie wymagał jedzenia, które jest mniej kaloryczne, aby zanadto nie przytyć. Prócz tego przydadzą Ci się też przysmaki, które pomogą w socjalizacji i treningu posłuszeństwa, czy gryzaki, które mogą uspokoić energicznego czworonoga i zapewnić mu dobre samopoczucie.

W tym miejscu warto wspomnieć o akcesoriach do karmienia dla psa. Do wyboru są miski ceramiczne, plastikowe, metalowe, które możesz dostosować do rozmiaru zwierzęcia. Można wyposażyć się ponadto w matę, która ułatwi zachowanie czystości wokół misek, pojemniki do przechowywania karmy oraz butelki na wodę, które przydadzą się podczas wypadów za miasto. Ciekawą propozycją są automaty na karmę i wodę dla psa, które zapewniają świeżość produktów i pozwalają regularnie karmić czworonogi starsze czy chore.

Sprzęt spacerowy dla różnych ras psów

Obowiązkowym elementem wyprawki są akcesoria dla psów na spacer. Podstawowe to obroże lub szelki i smycze. Sprawdzą się na każdym etapie życia psa i możesz dobrać je zarówno do przedstawicieli ras małych,  jak i tych zupełnie dużych. W wyprawce warto zawrzeć też linkę, której użyjesz, zanim nauczysz pupila przywołania.

Podczas spacerów należy ponadto zadbać o ochronę przed chorobotwórczymi drobnoustrojami i pasożytami. Postaw na sprawdzone preparaty na pchły i kleszcze i uchroń psa przed niebezpiecznymi chorobami, które mogą przenosić. To ważne zwłaszcza w przypadku psów ozdobnych i do towarzystwa, które są małe i mają gęsty włos.

Artykuły dla zwierząt związane ze zdrowiem i urodą

Poza wspomnianymi środkami na pasożyty w wyprawce dla psa powinny się znaleźć produkty wspierające jego zdrowie i kondycję. Mowa o suplementach diety – witaminach i minerałach oraz przysmakach do czyszczenia zębów. Komponując wyprawkę dla czworonoga, należy pamiętać o środkach do higieny i pielęgnacji m.in. o szamponach, grzebieniach, preparatach do uszu i oczu, woreczkach na psie odchody, nożyczkach do sierści, obcinaczach do pazurów czy ręcznikach. Psy rasowe często wymagają dodatkowych akcesoriów pielęgnacyjnych, o czym na pewno powiadomi Cię hodowca.

Legowisko dla psa i co jeszcze? Wyprawka dla szczenięcia i dorosłego psiaka

Komponując wyprawkę dla psa, nie zapomnij o zabawkach. Dzięki nim możesz wykazywać inicjatywę w relacji z psem i zapewnić mu aktywność dopasowaną do potrzeb, w zależności od rasy czy wieku. Ważne jest też legowisko dla psa, które będzie dla niego odpowiednio duże. W przypadku szczeniaków nie ma co inwestować od razu w drogie akcesoriów, bo może zostać zniszczone!

O czym jeszcze warto pamiętać? Przydają się akcesoria do transportu, takie jak klatki czy transportery. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób podróżujesz z pupilem. Przydatne mogą być do przyswajania nowych komend odpowiednie ułatwienia treningowe np. kliker. Należy wziąć pod uwagę, że część przedmiotów służy zapewnieni psu zdrowia i dobrego samopoczucia, jak np. miejsca do wypoczynku i regeneracji.

Choć to dość kontrowersyjny dodatek, coraz więcej osób decyduje się na zakup ubranek dla psa. Są one wartościowe, jeśli spełniają nadrzędną funkcję, czyli chronią zwierzę przed chłodem bądź deszczem.