Karma dietetyczna dla psa
-
335,89 zł
Karma dietetyczna dla psa to zazwyczaj pokarm poświęcony czworonogom o specjalnych potrzebach żywieniowych. Mowa tutaj jednak nie o alergiach, tylko o nadwadze i otyłości, które dotykają coraz większej grupy domowych pupili. Karma dla psa odchudzająca wyróżnia się konkretnymi cechami, które sprawiają, że jest tak skuteczna w żywieniu psa z nadmierną masą ciała. O jakich cechach mowa?
Przede wszystkim karmy light dla psów mają obniżoną zawartość tłuszczów. To oznacza dostępność składników odżywczych przy jednoczesnym ograniczeniu ilości kalorii, które spożywa Twój pupil. Dotyczy to zwłaszcza psów dorosłych; takie receptury nie są przygotowywane dla szczeniąt, które z zasady nie powinny być odchudzane w trakcie procesu wzrostu.
Karma odchudzająca dla psa oparta jest na lekkostrawnym źródle białka zwierzęcego, które łatwo się przyswaja, co sprzyja utrzymaniu zdrowia i dobrej kondycji psa. W przypadku psów otyłych ważnym dodatkiem jest L-karnityna, która przyspiesza metabolizm i ułatwia spalanie tłuszczów. Zazwyczaj też karma odchudzająca i dietetyczna dla psa oparta jest na formule bezzbożowej, co eliminuje proste węglowodany i chroni psy ze skłonnością do nadwagi od przybierania masy ciała. Taki niskotłuszczowy produkt sprawdzi się w żywieniu dorosłych psów wszystkich ras. Dodatek błonnika zapewnia jednocześnie sytość.
Karma dla psa seniora z nadwagą zwykle uzupełniona jest o składniki adekwatne do wieku czworonoga. Mowa na przykład o luteinie, która pomaga dbać o wzrok, czy nienasyconych kwasach tłuszczowych, hamujących procesy zapalne. W tym przypadku mokra karma to dobry wybór dla psów starszych. Często mają one problem z jedzeniem, wynikający z braków w uzębieniu. Mokry pokarm jest tutaj rozwiązaniem.
Sucha karma dla dorosłych psów z tendencją do nadwagi albo nadmierną masą ciała sprawdzi się w przypadku wszystkich czworonogów, które tyją. Może to być wina małej ilości ruchu, schorzeń, które nie wymagają dodatkowej dietoterapii, czy też efektów zabiegu kastracji. Warto wybrać ją adekwatnie do rozmiaru psa zarówno pod względem składu, jak i granulek; inna karma jest potrzebna dla dorosłych psów ras dużych, a inna dla ras miniaturowych.
Karma dietetyczna dla psów po kastracji może być stosowana u wszystkich czworonogów, które przeszły zabieg. Wspomaga nie tylko utrzymanie prawidłowej masy ciała, ale również działanie dróg moczowych, chroniąc przed chorobami.
W sprzedaży znajdziesz wiele dietetycznych karm dla psów, zarówno z pół standardowej, jak i premium. Produkowane są w ramach takich linii jak Royal Canin czy Brit Care. Takie produkty określane m.in. jako karma light, weight control, senior dog znajdziesz w standardowej ofercie sklepu zoologicznego. Dla psów, które cierpią już na otyłość, lepszym rozwiązaniem jest karma specjalistyczna obesity. Niekiedy karmy niskokaloryczne sprzedawane są też znakiem sterilised lub neutered, czyli jako karmy dla zwierząt po zabiegu sterylizacji lub kastracji.
Przede wszystkim karmy light warto dobierać do rozmiaru czworonoga. Dotyczy to zwłaszcza małych ras i karmy suchej dla psów. Mogą one mieć problemy z pogryzieniem zbyt dużych granulek, zwłaszcza gdy mowa o starszych czworonogach. Ważna jest też kaloryczność – zdarza się, że pełnoporcjowa karma dla małego psa ma większą podaż kaloryczną niż taka dla psa dużej rasy, co też musisz brać pod uwagę.
Pod względem rozmiaru psa musisz też wybrać rozmiar opakowania. Karma weterynaryjna dla psa mokra, przeznaczona dla pupili, które muszą schudnąć, jest dostępna w puszkach. Taka po rozmiarze 400 g będzie odpowiednia na jeden dzień dla średniego psa, ale już w przypadku rasy miniaturowej może być zwyczajnie za duża. To samo dotyczy worków z karmą. 10 kg suchego pokarmu, przy dawkowaniu dostosowanym do masy ciała, to za duży worek jak dla małego psa. Karma, która jest długo otwarta, w końcu zwietrzeje i straci wartości odżywcze.
Validate your login
Zaloguj się
Stwórz nowe konto