Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Akcesoria do karmienia dla kota

Liczba produktów: 39

W czym podać kotu karmę? Okazuje się, że zwykła miska nie zawsze jest najlepszym akcesorium do karmienia czworonoga. Może też zupełnie nie sprawdzić się jako naczynie na wodę. Koty mają specyficzne upodobania. Warto za nimi podążać, by zapewnić im zdrową dietę i odpowiednie nawodnienie organizmu.

Praktyczne akcesoria do karmienia kotów

Miska – stalowa, ceramiczna, melaminowa czy plastikowa – to najbardziej oczywisty wybór akcesorium do karmienia czworonoga. W przypadku kotów warto przy tym postawić na stosunkowo płaskie, szerokie naczynia, by ich brzegi nie drażniły podczas jedzenia wrażliwych wibrysów. Większość kotów chętnie korzysta z misek, ale często lepiej zastąpić je innym przedmiotem.

Niezwykle przydatne akcesoria do karmienia kotów to specjalne maty z wypustkami, których obecność sprawia, że zwierzak musi jeść powoli. Mata świetnie sprawdza się w przypadku kotów, które jedzą łapczywie, co przepłacają niestrawnością. Inne czworonogi regularnie wyrzucają zawartość miski na podłogę, bo instynkt nakazuje im „pobawić się” ofiarą przed jej skonsumowaniem. W takich przypadkach dobrze jest zaopatrzyć się w dużą podkładkę pod miskę! Jeśli zaś często bywasz poza domem, koniecznie zainteresuj się automatycznym dyspenserem karmy.

Niezastąpione fontanny dla kotów

Odpowiednie akcesoria do karmienia kotów mogą rozwiązać wiele praktycznych problemów, z którymi zmagają się opiekunowie. Jeśli chodzi o kocie poidełka, są to urządzenia, które w wielu przypadkach mogą uchronić pupila przed niebezpiecznym odwodnieniem! Większość kotów niechętnie pije wodę – w naturze czerpią ja niemal wyłącznie z „mokrego” pokarmu, więc brak im odruchu picia.

Koty domowe mają zupełnie inną dietę niż ich dzicy przodkowie. Sucha karma zawiera zaledwie kilka procent płynów, więc zwierzę bezwzględnie musi pić. Łatwo zachęcić go do tego fontanną. Szeleszczący strumień bieżącej wody zawsze wzbudza kocie zainteresowanie!