Akcesoria do karmienia małych ssaków

Liczba produktów: 33

Niezależnie od tego, czy planujesz zakup szynszyli, szczura czy świnki morskiej, powinieneś mu zapewnić dobre warunki życia. Gryzonie nie są trudne w hodowli, ale trzeba im poświęcić sporo uwagi. Pamiętaj też, żeby przygotować dla nich odpowiednie akcesoria do karmienia. Sprawdź, czego będzie potrzebował Twój pupil!

Miska ceramiczna – nieodłączny element wyposażenia klatki

Miski dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu dopasujesz je do potrzeb gryzonia. Można w nich podawać zarówno wodę, jak i suchy pokarm. Miska ceramiczna dla świnki morskiej jest stosunkowo ciężka, dlatego nie da się jej przewrócić ani przesunąć. Zewnętrzna i wewnętrzna powłoka zdecydowanie ułatwiają jej czyszczenie.

Poidła – przydatne akcesoria dla gryzoni

W klatce Twojego ulubieńca powinno znaleźć się też poidełko. Możesz wybrać model wykonany ze stali nierdzewnej i plastiku. Jeśli jednak Twój pupil lubi je podgryzać, zdecyduj się na szklano-metalowe poidło. Akcesorium jest odporne na gryzienie, dodatkowo można łatwo je umyć. W ten sposób unikniesz namnażania się bakterii, jednocześnie poidełko będzie służyło gryzoniowi przez długi czas. Niezależnie od tego, jaki produkt wybierzesz, możesz zamontować go zarówno wewnątrz klatki, jak i na zewnątrz niej.

Jeśli szukasz poidełka dla świnki morskiej, zwróć uwagę, żeby miało ono długą rurkę. W ten sposób zwierzątko spokojnie do niego dosięgnie. Pamiętaj, żeby codziennie zapewniać mu dostęp do świeżej, czystej wody. Dzięki temu nie narażasz ulubieńca na liczne problemy zdrowotne.

Możesz również wybrać pojnik automatyczny dla gryzoni. Akcesorium zaspokoi potrzeby chomika, świnki morskiej, fretki czy królika. W zestawie znajduje się obejma i butelka do picia. Aby zwierzątko się napiło, musi poruszyć językiem kulkę. Zastosowany mechanizm chroni przed niekontrolowanym wypływem wody.

Kule siana dla gryzoni – alternatywa dla tradycyjnych paśników

Zamiast wieszać paśnik nad kuwetą, zamontuj kulisty karmnik w dowolnej części klatki. W ten sposób zabezpieczysz siano lub trawę przed kontaktem z odchodami i moczem. Wygospodarujesz ponadto więcej miejsca w klatce, a gryzoń będzie mógł swobodnie chodzić pod karmnikiem. Umieszczając pokarm w kuli, zachęcisz pupila do zabawy i aktywności fizycznej.