Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Akcesoria do karmienia małych ssaków

Liczba produktów: 31

Akcesoria do karmienia gryzoni

Miseczka ceramiczna – nieodłączny element wyposażenia klatki

Niezależnie od tego, czy planujesz zakup szynszyli, szczura czy świnki morskiej, powinieneś mu zapewnić dobre warunki życia. Gryzonie nie są trudne w hodowli, ale trzeba im poświęcić sporo uwagi. Pamiętaj też, żeby przygotować dla nich odpowiednie akcesoria do karmienia. Sprawdź, czego będzie potrzebował Twój pupil!

Miski dla gryzoni wykonane z ceramiki dostępne są w różnych wariantach i rozmiarach, co zdecydowanie ułatwi dopasowanie ich do potrzeb i rozmiarów zwierzaka. Wybór wzorów i kolorów jest bardzo duży, dzięki czemu z pewnością dobierzesz taki gadżet także do swoich wymagań estetycznych. 

Miski to rozwiązanie wszechstronne – można w nich bowiem podawać zarówno wodę, jak i suchy pokarm. Bardzo ważne jest to, aby utrzymać w nich odpowiednią higienę poprzez mycie ich przynajmniej raz dziennie gorącą wodą. Zewnętrzna i wewnętrzna powłoka zdecydowanie ułatwiają ich czyszczenie.

Miska ceramiczna dla takiego zwierzaka jest stosunkowo ciężka i stabilna, dlatego nie da się jej przewrócić ani przesunąć. Utrudnia to przypadkowe wylanie wody czy rozsypanie karmy przez futrzaka. Dzięki takiej miseczce łatwiej można więc zachować czystość w klatce. 

Poidełka – przydatne akcesoria dla gryzoni

W klatce Twojego ulubieńca powinno znaleźć się też poidełko. Możesz wybrać model wykonany ze stali nierdzewnej i plastiku. Jeśli jednak Twój pupil lubi je podgryzać, zdecyduj się na szklano-metalowe poidło. Akcesorium jest odporne na gryzienie, dodatkowo można łatwo je umyć. W ten sposób unikniesz namnażania się bakterii, jednocześnie poidełko będzie służyło gryzoniowi przez długi czas. Niezależnie od tego, jaki produkt wybierzesz, możesz zamontować go zarówno wewnątrz klatki, jak i na zewnątrz niej.

Jeśli szukasz poidełka dla świnki morskiej, zwróć uwagę, żeby miało ono długą rurkę. W ten sposób zwierzątko spokojnie do niego dosięgnie. Pamiętaj, żeby codziennie zapewniać mu dostęp do świeżej, czystej wody. Dzięki temu nie narażasz ulubieńca na liczne problemy zdrowotne.

Możesz również wybrać pojnik automatyczny dla gryzoni. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Akcesorium zaspokoi potrzeby chomika, świnki morskiej, fretki czy królika. W zestawie znajduje się obejma i butelka do picia. Aby zwierzątko się napiło, musi poruszyć językiem kulkę. Zastosowany mechanizm chroni przed niekontrolowanym wypływem wody.

Alternatywy dla tradycyjnych paśników

Zamiast wieszać paśnik nad kuwetą, zamontuj kulisty karmnik w dowolnej części klatki. Możesz w nim umieszczać świeże siano, zioła, liście, trawy, a także gotowe mieszanki karmy dla małych zwierząt. Taki montaż paśnika zabezpieczy pożywienie zwierzaka przed kontaktem z odchodami i moczem. Wygospodarujesz ponadto więcej miejsca w domku zwierzaka, a gryzoń będzie mógł swobodnie chodzić pod karmnikiem. Umieszczając pokarm w kuli, zachęcisz futrzaka do zabawy i aktywności fizycznej.

Ciekawym wyborem może być także interaktywne karmidło dla małego zwierzaka. Jest to świetne rozwiązanie dla gryzoni i królików. Takie karmidło pozwala zwierzakowi na samodzielne wydobywanie pożywienia. Posiada ono dozownik, który ogranicza rozsypywanie się paszy. Dzięki temu zwierzaki otrzymują odpowiednią ilość karmy, zachowując higienę wokół siebie. Pamiętaj jednak o tym, aby regularnie czyścić i dezynfekować taki podajnik na karmę. 

W naszym sklepie zoologicznym oferujemy produkty najwyższej jakości dla Twojego zwierzaka. Zapoznaj się koniecznie z naszą ofertą!